• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop popsuty co robic

Object Storage Arubacloud
+1 głos
112 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2023 w Sprzęt komputerowy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
Hej proszę o pomoc.

Mam 3 letniego pavillona win10. Kiedyś śmiga teraz nie. Zalewany nie był ale jakoś super delikatnie się z nim nie obchodzę. Dużo podróżował.

Parę miesięcy temu nagle kilka klawiszy obok siebie przestało działać tak po prostu. Da się kliknąć ale nic to nie daje. Olałam sprawę i kupiłam najtańsza klawiaturę zewnętrzna.

Ale od jakiegoś czasu komputer ms super slaby ram mimo że od początku ma 8 gb i mu ramu nie wyciągałam. Przy 1.2-1.5 GB ramu użytego programy się wyłączają i ekran robi się na chwilę cały czarny. Przypominam on ma 8 gb.

Gościu w serwisie uważa że se po prostu coś zainstalowałam i dlatego się wiesza. Nie potrafił mi wyjaśnić gdzie jest pozostałe 6 GB ramu i dlaczego zamula tylko ram a procesor wcale. Miałam nadzieję że gościu zechce go rozkręcić. Ja myślę że ta część pod rozwalonymi klawiszami jest popsuta. Pewnie w podróży laptopem wstrzaslo a ja nie zauważyłam poza tym nigdy nie był czyszczony.
komentarz 30 listopada 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Odpal jakiegoś Linuksa z płyty/pendrive'a i zobacz, czy komputer zachowuje się podobnie.

 Jakie są temperatury CPU i GPU?
komentarz 12 lutego przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
aaaa przepraszam za brak odpowiedzi, masz rację, ale nie wiem, jak to się robi. Ile taki linuks z pendrive kosztuje?
komentarz 12 lutego przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Linux nic nie kosztuje. Ściągasz obraz jakiegoś Linuksa (np. Mint), nagrywasz na pedrive'a np. Rufusem i odpalasz laptopa z pendrive'a (w boot menu musisz wybrać).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 grudnia 2023 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

gdzie jest pozostałe 6 GB ramu

U mnie win 10 i 1 karta chrome zabiera ponad 4 GB ramu a też mam 8, po za tym ciężko stwierdzić co ty tam masz po instalowane i ile usług uruchomionych bez zajrzenia do niego, nie czyszczony to może się przegrzewać

Pewnie jak zobaczył co przyniosłaś to nie chciał się go dotykać żeby nie musiał za chwilę odkupywać czy naprawiać Ci laptopa za swoje;)

Niestety, jak dbasz tak masz

Najlepszy sposób to wyczyścić i zrobić reinstall systemu

1
komentarz 2 grudnia 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Pewnie jak zobaczył co przyniosłaś to nie chciał się go dotykać żeby nie musiał za chwilę odkupywać czy naprawiać Ci laptopa za swoje;)

To by było dość dziwaczne zachowanie jak na serwis.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 389 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez artekPOK Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 172 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 196 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,967 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...