• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Diagnoza procesora i płyty głównej po spaleniu zasilacza

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
79 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2023 w Sprzęt komputerowy przez matiJ330 Początkujący (300 p.)
Witam, mam następujący problem. Dostałem do zdiagnozowania komputer, który się nie uruchamia. Stary zasilacz gdy próbuje uruchomić go samego nie działa, czuć zapach czegoś spalonego z niego. Po wymianie zasilacza na nowy komputer totalnie nie reaguje.  O ile miałem możliwość przetestować pamięci RAM na innym komputerze to samo z dyskami i kartą graficzną (z tych wymienionych rzeczy wszystko jest sprawne) tak nie mam na podmiankę podzespołów aby wytestować płytę główną i procesor żeby ustalić, który z nich jest zepsuty. Moje pytanie brzmi, czy da się w jakiś sposób stwierdzić awarię procesora lub płyty głównej bez zamiany ich z działającymi podzespołami?
komentarz 24 listopada 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@VBService, ten ostatni filmik trochę bałamutny jest, bo to, że się wiatrak kręci nie znaczy, że zasilacz działa. Parę tygodni temu naprawiałem sobie zasilacz, który przeszedłby test z tego filmiku. Ba, miał nawet poprawne napięcia na biegu jałowym. Ale po podłączeniu do płyty cisza ;)

Najlepszym amatorskim sposobem na test zasilacza jest podłączenie innego działającego zasilacza do komputera.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 185 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 100 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 247 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez Syriua Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...