• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymiana płyty głównej oraz procesora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
246 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez Syriua Nowicjusz (120 p.)
edycja 21 lutego 2020 przez Syriua
Witam!
Mam zamiar pierwszy raz w życiu, na własną rękę, wymienić część swojego sprzętu. Myślę konkretnie o procesorze Ryzen 7 2700x oraz płycie głównej Gigabyte B450 Gaming X.

Aktualnie w komputerze posiadam: kartę Geforce 750 Ti, dysk HDD typu SATA NVMe PCIe Gen3 x4 M.2, ram 8gb DDR4-2133Hz firmy HyperX, zasilacz 500W, oraz 2 poboczne wiatraki. Komputer typu ATX.

Chciałabym się upewnić, że wszystko jest kompatybilne oraz, że mój zasilacz to wytrzyma.

Po długim sprawdzaniu tych samych rzeczy pare razy, jestem prawie pewna, że wszystko powinno działać. Ale robię to dopiero pierwszy raz, no i mogłam coś pominąć. Proszę o pomoc. Może w podobnej cenie mogłabym kupić coś lepszego? (ok.1100-1200 zł)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Kupowanie takiego procesora do twojego obecnego sprzętu trochę mija się z celem. Karta graficzna będzie Cię bardzo ograniczać w wielu przypadkach.

Trochę za mało napisałaś o zasilaczu. Dobrze by było, jakbyś określiła jego markę. Jeżeli jest to jakiś tani zasilacz, który 500W ma najwyżej w specyfikacji, to czeka cię także kupno nowego.

Co więcej, Ryzen lubi szybkie ramy 3000MHz+, więc te twoje pamięci to trochę kiepska opcja.

Napisz coś więcej o zastosowaniu komputera, to może coś zaproponuję.
komentarz 22 lutego 2020 przez Syriua Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za odpowiedź ^^,

Posiadam zasilacz firmy Chieftec, dość przestarzały, jednak musi wystarczyć na teraz. Mam zamiar wymieniać części po koleji, ponieważ nie jestem w stanie kupić wszystkiego naraz. Komputer będzie przeznaczony do gier, potrzebuje 60-80 klatek na średnich ustawieniach w grach typu Monster Hunter World (planuje również VR w przyszłości) po całkowitym upgradzie sprzętu, gdzie planuje dokupić coś koło GeForca 2060 super, lepszy ram etc.

Czy moje aktualne pamięci całkowicie wykluczają Ryzena, czy jedynie by go spowolniły?
komentarz 22 lutego 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
przywrócone 22 lutego 2020 przez Landu
Zasilacz jak na razie będzie znośny, ale przy kolejnym upgradzie sprzętu przydało by się go wymienić (zwłaszcza jeżeli chcesz zmieniać kartę graficzną).

Jeżeli chodzi o pamięci, to będą one troszkę ograniczały procesor, ale nie jest to znowu jakiś wielki problem. Jednak tak jak w przypadku zasilacza, przy kolejnej okazji warto by było je zmienić na jakiś zestaw 16GB 3000MHz+

Dobra, biorąc pod uwagę kupno procesora/płyty to lepszym wyborem jest Ryzen 5 3600 + MSI B450-A PRO MAX. 3-cia generacja ma lepszą wydajność w grach i w twoim przypadku nie warto kupować 2700X. Musisz jednak uważać przy kupnie płyty głównej do tego Ryzena. Nie wszystkie płyty główne na chipsecie B450 wspierają Ryzeny 3-ciej generacji na fabrycznym biosie. Z tego co mi wiadomo płyty MSI z dopiskiem MAX je obsługują, nie wiem jak w przypadku innych producentów.

Jeszcze taka mała uwaga, zwróć uwagę jaki rozmiar ma twoja obecna płyta głowna, ponieważ w niektórych, mniejszych obudowach da się zamontować tylko płyty MicroATX.

Jakbyś miała jakieś dodatkowe pytania, to możesz pisać do mnie na PW.
komentarz 22 lutego 2020 przez Syriua Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję bardzo za pomoc, teraz już wiem wszystko ^^
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Zależy, jaki to zasilacz, dodatkowo warto wymienić ram.

MSI B450-A PRO MAX moim zdaniem sensowniejsza płyta.

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 119 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...