• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Monitor gaśnie podczas włącznia światła

Object Storage Arubacloud
+1 głos
154 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2023 w Sprzęt komputerowy przez FilOON Użytkownik (680 p.)
Witam, mam następujący problem. Monitor przy włączaniu światła w pokoju gaśnie na około 1-2 sekundy. Gaśnie też w randomowych momentach. Zawsze na około 1-2 sekundy. Nie ma żadnych komunikatów typu no signal czy coś tego typu. Dodam że z innymi urządzeniami nie ma żadnego problemu, nawet z komputerem który podpięty jest to tej samej listwy.

Zaznaczam też, że dzieje się tak w mieszkaniu, w którym nie mam możliwości robić żadnych przeróbek elektryki. Podłączałem do gniazdka obok - to samo. Monitor podłączony jest do komputera przez display port, myślałem żeby może wymienić na jakiś lepszy kabel izolowany, ale nie wiem czy to może mieć cokolwiek wspólnego.

Model monitora: Monitor BenQ 24'' PD2500Q

Z góry dziękuję za pomoc ;)
komentarz 23 listopada 2023 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Na innym kablu też tak jest? Spróbuj na jakimś z ferrytami.

BenQ dla mnie to szmelc, też miałem taki problem, ale jak włączałem głośniki. Na kablach z ferrytami problemu praktycznie nie było(bardzo, ale to bardzo sporadycznie).
komentarz 24 listopada 2023 przez FilOON Użytkownik (680 p.)

Chodzi o taki filtr ferrytowy zakładany na kabel? Nie mogę znaleźć żadnego DisplayPorta z takim filtrem.

image

komentarz 24 listopada 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Tutaj nic nie pomoże, tylko wymiana elektryki w ścianach. Pewnie stare aluminiowe przewody, wszystkie pod jednym bezpiecznikiem...
komentarz 24 listopada 2023 przez FilOON Użytkownik (680 p.)
Wynajmuję mieszkanie od niedawna, ale bloki są w miarę nowe, myślę że mogą mieć maksymalnie 5 lat.

Więc nie wiem, chyba że aż tak skopali robotę.
komentarz 25 listopada 2023 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jeżeli nie szkoda Ci zaryzykować 10zł to dopasowujesz do średnicy kabla 2 i kupujesz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2023 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
+1 do wymiany kabla DP, brzmi jakby tracił na chwilę synchronizację na sygnale (co przy sygnałach o tych częstotliwościach nie jest specjalnie dziwne), ale tylko na chwilę (te komunikaty "no signal" zazwyczaj dopiero po kilku sekundach się pojawiają).

Jakiś kabel certyfikowany dla 4K albo 8K powinien poprawić problem (chyba, że to jeszcze coś innego).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 583 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez subaRkek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 900 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,669 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...