• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

BENQ XL2411 problem z ustawieniem odświeżania na 144Hz

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,664 wizyt
pytanie zadane 9 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
Witam.

Posiadam monitor BENQ XL2411 144Hz (złącza HDMI, DVI-D i VGA) zainstalowane sterowniki i po zmianie podzespołów na nowe, więc i nowy system do tego GPU RTX 2060 super (złącza 2xDP i 2xHDMI) do tego kabel DP 1.1 --> DVI-D(24+1) nie mam opcji zmiany odświeżania jest stałe 60Hz a dodam iż stara kartę GPU podłączoną miałem kablem tylko DVI-D i miałem do wyboru różne wartości wraz z 144Hz.

Może ktoś mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

Z góry THX

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 października 2019 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
edycja 20 października 2019 przez wlprzemek

Okazało się iż ten model monitora jest lekko "wykastrowany" angry i 144Hz można osiągnąć tylko poprzez podłączenie DVI-D po obu końcach.

Próbując uporać się z problemem, znajomy zaproponował aby spróbować "aktywnej przejściówki" tj DP+USB (zasilanie) ---> DVI-D no i do tego przewód po obu końcach z DVI-D.

DisplayPort na DVI-D Dual Link Adapter

DisplayPort na DVI-D Dual Link Adapter

 

 

 

 

 

 

 

Po podłączeniu ku mojemu zdziwieniu w opcjach monitora pojawiły się wyższe wartość tj 120/144Hz lecz dziwny mrugający pasek, kilku mm po prawej stronie monitora nie wyglądał najlepiej i do tego po włączeniu jakiegokolwiek programu pojawiał się czarny ekran i mrugał.

Więc, nie do końca przekonany o "magicznej" przejściówce indecision, szukałem dalej i okazało się że do szczęścia brakowało sterowników monitora, po zainstalowaniu problem znikł i może komuś ten wpis, również pomoże yes

 

...aktualizacja, bo okazuje się iż stabilnie jednak działa na 120Hz a 144Hz to natywna wartość i u mnie po jakimś czasie sypie po ekranie artefaktami... hmm ale 2x więcej też krzywdy nie ma yes

Pozdrawiam wink

komentarz 9 grudnia 2019 przez keluf Nowicjusz (140 p.)
Posiadam ten sam monitor i tą samą kartę graficzną. Działa już stabilnie w 144hz bez żadnych pikseli czarnych itp?
Pytanko dodatkowe: Jest jakaś przejściówka jeżeli mam DVI-DUAL aby jedną końcówkę zamienić na DisplayPort i czy to będzie działać? Monitor nie obsługuje DisplayPortu ale karta graf. tak
Pozdrawiam
komentarz 9 grudnia 2019 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
W tym monitorze tylko poprzez DVI-D po obu końcach da stabilne 144Hz
komentarz 10 grudnia 2019 przez keluf Nowicjusz (140 p.)
edycja 10 grudnia 2019 przez keluf
czyli tylko i wyłącznie przejściówka? Mam zamiar kupić adapter Unitek Y-5118AA dobry wybór? Z tej ,,twojej'' przejściówki jak sam piszesz są błędy, artefakty itp itd.
Pytanko dodatkowe: Będzie działał ten kabel jeśli DVI-D podepne do monitora a DP do karty graficznej? Unitek Kabel Displayport - DVI 1,8m

Z góry dzięki
komentarz 10 grudnia 2019 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
edycja 10 grudnia 2019 przez wlprzemek

144Hz nie "wyciśniesz" z tego modelu monitora, jakiej byś nie miał przejściówki [a są nawet po ponad 700 pln] tylko poprzez DVI-D po obu końcach tak jak już pisałem.

Jest to wyraźnie napisane w specyfikacji tego monitora.

komentarz 10 grudnia 2019 przez keluf Nowicjusz (140 p.)
Jak mam podpiąc DVI-D do karty graficznej rtx'a. Nie da się ma ona złącza 3x DP i 1x HDMI..
Krótko mówiąc nie ,,wycisne'' 144hz na monitorze bez DP?
komentarz 10 grudnia 2019 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)

Ja mam taką samą konfigurację jak Ty i dlatego pokusiłem się o aktywną przejściówkę z USB (tak jak w temacie) i 120Hz stabilnie będzie działać lecz dla mnie to nie wystarczające jednak było i sprzedałem ten monitor a zakupiłem Gigabyte Aorus FI27Q

Polecam również 165Hz yeswink

komentarz 10 grudnia 2019 przez keluf Nowicjusz (140 p.)
Okej, dziękuję za wszelakie informacje

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 892 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 581 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez subaRkek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 495 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez mhvw Początkujący (350 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...