• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Temat pracy inżynierskiej specjalizacja - programowanie, dotyczący sieci / serwerów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
124 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ferdynand1112 Nowicjusz (120 p.)
Cześć.

Potrzebuję pomocy w znalezieniu tematu pracy inżynierskiej.

Po dłuższej przerwie wróciłem na studia w celu napisania i obrony pracy inżynierskiej. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że jestem na specjalizacji programowanie (tak kiedyś wybrałem), a niestety za dużo wspólnego z programowaniem nie mam. Na co dzień pracują jako informatyk, ale bardziej jako administrator. W skrócie ogarniam sieci, windowsa, AD i oprogramowanie branżowe. Mam też małe laboratorium domowe z proxmoxem i kilkoma VM.

Niestety, tak jak wspominałem z programowania nie mam za dużej wiedzy. Wcześniej ogarniałem PHP - proste CRUDy i OOP oraz frontend z vue (kilka pierwszych prostych aplikacji).

Bardzo proszę o podsunięcie sugestii na temat pracy tak aby "przeszedł" na mojej specjalizacji - programowanie, a jak najbardziej zahaczył o to co umiem i lubię.
2
komentarz 6 listopada 2023 przez tkz Nałogowiec (42,020 p.)
Webówka do podglądu działania VM, obciążenia, użytych zasobów, etc. Połączysz to co znasz, czyli proxmox i VMki z programowaniem. Temat prosty z możliwością fajnej rozbudowy.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,817 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 346 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,900 wizyt

92,832 zapytań

141,776 odpowiedzi

320,822 komentarzy

62,161 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...