• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problemy z działaniem programów po aktualizacji Windows 10

Object Storage Arubacloud
+1 głos
163 wizyt
pytanie zadane 3 października 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
edycja 4 października 2023 przez Arkadiusz Waluk
To było tak. Mam komputer z Windowsem 10, taki nie za słaby ale nie za silny, CS GO nie pójdzie, ale odpowiednio dużo rzeczy pójdzie. Niedawno bardzo błagał mnie weź mi zrób aktualizację, ja cię bardzo proszę zaktualizuj mnie. No ja generalnie biorę wszystkie aktualizacje poza przejściem na Windows 11, więc przestawiałam na przypomnij za godzinę z myślą, że potem to zrobię.

No wyszłam do sklepu, zostawiłam komputer włączony i się sam zaktualizował. No i co wyszło z tej aktualizacji? Połowa programów się przestała włączać klikam na ikonki i jest napisane, że nie ma takiego programu albo nie będzie działał na moim komputerze. Przy czym to dotyczy programów porządnych typu Edge czy Ms Office. Tak. Po aktualizacji Edge przestał działać, uśmiercili Edge. I co i teraz musiałam zainstalować te same programy po raz drugi (Edge nie, bo po co mi). Przy czym pliki tych programów zostały mi na komputerze i nawet niektóre działały, bo po instalacji programy działały tak jak poprzednio z moimi ustawieniami. Tylko niepotrzebnie zmarnowało mi się mnóstwo miejsca i teraz muszę się bawić w zgadywanie co jest potrzebne a co nie. A że mam 0% zdolności informatycznych to jest to trudne.

Więc po co aktualizacje? Po co oni zrobili taką głupią aktualizację? Gdyby wywaliły się dziwne programy typu nie wiem tor, no to bym zrozumiała, ale wywalił się Edge i MS Office i Firefox, ale Brave już nie. Po co tak to odwalili?
komentarz 3 października 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Ja tylko napiszę: Ty zrobiłaś aktualizacje, należy czytać ze zrozumieniem co się klika.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 października 2023 przez toko Dyskutant (7,670 p.)
Sugerowałbym zadanie tego pytania "im", nie nam. Zrobili, bo tak im się podobało i nic z tym nie zrobimy ani nic nie wyjaśnimy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 368 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 788 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 735 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...