• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Portfolio frontend developera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
209 wizyt
pytanie zadane 30 września 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Radosław Pałka Nowicjusz (190 p.)
Czy zrobienie gry w Phaser albo three.js do portfolio frontend developera to dobry pomysł?
komentarz 30 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Zależy od finalnego efektu. Ale w portfolio widziałbym kilka projektów, grę raczej tylko jako dodatek. Gra ma szczególnie sens jeśli chcesz uderzyć do firmy, która wykonuje podobne projekty.

Powinieneś mieć z 2-3 projekty z oklepanych technologii (react, vue, svelte lub angular), bo o to najczęściej pytają pracodawcy.
komentarz 30 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

Powinieneś mieć z 2-3 projekty z oklepanych technologii (react, vue, svelte lub angular), bo o to najczęściej pytają pracodawcy.

na jakiej podstawie to stwierdzasz?  

komentarz 30 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Uważasz, że jeden wystarczy?
komentarz 30 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Spokojnie, biorąc pod uwagę, że i tak nikt tego nie przeglądnie bo na to nie ma czasu w dzisiejszych czasach, tylko spojrzy pobieżnie :)
Ale nie mówie o projekcie kopiuj wklej prostym, ale jeśli by zrobić pełny projekt obejmujący naprawdę większość rzeczy związanych np z danym frameworkiem, konfiguracjami etc. nie widzę żadnego problemu
komentarz 30 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Na Githubie jest sporo projektów, ściągnę jakiś, pozmieniam nazwy zmiennych, klas, metod.... etc.  Podmienię komentarze i portfolio gotowe ;)
komentarz 30 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Super, wiesz jak firmy rekrutuja? Bo chyba nie wiesz, to HR sprawdza takie rzeczy jak np git i generalnie nawet pojęcia o kodzie ma, a potem gość jeśli przejdzie procez z HR, trafia na rozmowę, gdzie żaden developer nie bedzie tracił czasu na oglądanie projektu.

Trzy projekty też możesz skopiować tak samo szybko, jak jeden.
komentarz 30 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Pisałem o portfolio, a nie o całym procesie rekrutacji.
komentarz 30 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
No okej ale ja nawet na CV kandydata nie popatrze skoro już i tak go zweryfikuje na rozmowie, mam np. odp. wytyczne co ma spełniać, więc nie wiem cofniesz się do lat 2015 to możę faktycznie liczba projektów ma znaczenie :)
Nie dzisiaj. Jakość tak.
Portfolio zwykle sprawdzi HR, albo... jeśli to software house to może osoba do tego wyznaczona,  ale na przeglądanie ":kodu" w dzisiejszych czasach nikt nie traci czasu.

Dodam: portfolio ma wieksze znaczenie, jak  robisz na zlecenie :) jako front-end developer, a nie szukasz firmy. Tzn. wtedy faktycznie ludzie bez pojęcia w IT patrza na portfolio szukając najlepszego speca do zrealizowania ich projektu

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
W dzisiejszych czasach szuka się raczej specjalistów, wiem, że brak doświadczenia troszkę to wyklucza, ale nie zawsze.
Lepiej znać wąski zakres technologii w dziedzinie zajebiście, niż kilka języków na raz i robić do tego wiele projektów.

Jeden świetny projekt, dobrze rozbudowany, uwzględniający wiele zagadnień zachaczających o dane technologię, pokazujący faktycznie dobre przepracowanie tematu, zawsze jest lepszy niż kilka gównianych z wieloma technologiami, też nikt nie ma na to czasu, żeby spędzać dzień na przeglądaniu projektów, gdy w Pipeline czeka +500 kandydatów na np. 5 miejsc ( to tylko przykład) z mojego punktu widzenia jako reviewer.

Więc jak najbardziej, może to być dobre rozwiązanie, jeśli w tych technologiach szukasz pracy, pracodawca takich rzeczy wymaga etc.
komentarz 30 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Skoro rekrutujesz, to może byś mnie przepchnął do firmy ?? Oczywiście pod stołem puszczę małą kopertę. Co Ty na to?
1
komentarz 30 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Tylko, że ja rekrutuje w momencie kiedy HR znajdzie kandydata, przejdzie on testy u HR i testy online np.  jakiś test czasowy i dopiero ja już mam umówioną rozmowę, tak to zwykle działa, przecież developerzy nie szukają po Internecie ludzi bo rekrutują nikt za to nie płaci, nie ma to czasu

Po drugie, wiem, że to żart, ale nikt nikogo nie przepchnie, bo nikt z "byle kim" potem w pracy pracować nie chce.  Niezależnie od tego jak kandydat się stara, jeśli nie ma wiedzy i praktycznie nic nie potrafi, nie ma szans.
Jertem interviewerem ... na technicznych zwykle.
komentarz 30 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
To przygotuje kilka kopert. Dżołk oczywiście.

Przypomniało mi się jak kiedyś, jak kumpel opowiadał, że zatrudnili "po znajomości" nowego pracownika, który nie potrafił wysłać listu na poczcie (pomylił nadawcę z adresatem i listy wróciły do firmy).

A jeszcze na koniec jedno pytanie - ile macie chętnych osób na jedno miejsce w firmie?. Słyszałem, ze jest kryzys w branży IT, ofert pracy jest znacznie mniej niż było, mniejsze zarobki, etc.
1
komentarz 2 października 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Dzieki za pytanie, ciezko mi powiedziec, ja mam wglad tylko do danych zwiazanych z Java/Fullstack with Java i to głównie tylko do juniorów/midów, co do midów to prawda jest to tendencja zmniejszająca się, ale co do Juniorów/Programów dla Juniorów, to jest nadal absurdalnie duża, często jest to +100 osób na 1 miejsce. bardzo duzo z tego jest ludzi, ktorzy po bootcampie, szuka pracy, albo zaraz po przebranżowieniu.
Wielka strata czasu czesto. bo poziom wiedzy jest bardzo mierny.
+1 głos
odpowiedź 2 października 2023 przez Visual Studio Kot Bywalec (2,550 p.)
Każdy projekt to dobry pomysł, bo daje jakąś namiastkę Twoich umiejętności. Ale.....

Z doświadczenia powiem, że niestety pracodawca bardziej docenia projekty komercyjne (nawet te średnio udane), niż te hobbystyczne, nawet jeżeli teoretycznie prezentują wyższy poziom umiejętności.

Napiszę coś co wielu z użytkowników najpewniej downvotuje ale zaproponuj istniejącej firmie projekt za niewygórowaną cenę lub nawet za darmo. Przygotuj kilka takich projektów, które zarabiają na siebie w sieci i dodaj do swojego portfolio. Zobaczysz, że to podniesie zainteresowanie Twoim CV wśród potencjalnych pracodawców.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 495 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2017 w HTML i CSS przez Radek Begej Użytkownik (580 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,026 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 197 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...