• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy to wystarczy na junior web/frontend developera?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,021 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez praca Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

czy mogę startować na stanowisko junior web developera/frontend developera znając bardzo dobrze html/css oraz podstawy JavaScript/jquery, dzięki, którym potrafię robić najpopularniejsze animacje na stronie? czy to za mało? być może za mało to na juniora, to może szybciej na staż?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Wielkie portfolio nie jest wcale potrzebne, wystarczy nawet parę mniejszych skryptów JS na GH itp.

Różne są opinie co do wymagań na juniora, gdybyś trafił do mnie to dałbym Ci parę prostych wg mnie pytań na poziom juniorski jak np.:

  1. opisz swoimi słowami asynchroniczność w JS
  2. opisz różnicę między const i let
  3. co robi taki zapis: 
    const elements = [ ...document.querySelectorAll( '.price' ) ];

     

  4. opowiedz coś o XMLHttpRequest, o jakiś statusach odpowiedzi itp.
  5. opowiedz coś dokładniej o obiekcie Promise, czy wiesz czy jest async/await?
  6. i jakieś z jedno pytanko na rozkminienie kodu, np. tak z palca pisane:
    const result = [1,2,3,4,5].filter(n => n < 3).map(n => n * 2).pop();

    jaka wartość zostanie zapisana w "result"?

Generalnie poszukaj sobie na necie pytań na juniora, jest tego sporo i po prostu zobacz, czy jesteś już w stanie na nie odpowiedzieć. Według mnie to najlepszy sposób na zorientowanie się, co jeszcze musisz podszkolić i czy już jest czas na pracę.

komentarz 20 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
U mnie firme, bez projektów ani rusz i nie skrypty nie przechodzą. Albo masz już parę stronek , bądź developowałes aplikacje. Często są to freelancerzy i często trafiają stanowiska juniorskie. Jest różnica gdy pracujesz nad prostym serwisem a inaczej nad platformą która serwuje inne serwisy ;).
0 głosów
odpowiedź 19 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Co pracodawcy interesuje że umiesz super HTML-a, ważne jest co zrobiłeś, nikt Cię nie będzie pytał kiedy h2 albo coś.
komentarz 19 września 2018 przez praca Nowicjusz (120 p.)
czyli najważniejsze portfolio.
komentarz 19 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Możesz być niesamowicie dobry JS-a, ale nie dasz radę napisać własnego range taki przykład.
komentarz 19 września 2018 przez praca Nowicjusz (120 p.)
na razie nie jestem.Pytam się jak dostac sie na stanowisko juniora, co trzeba umieć
komentarz 19 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Umieć sobie poradzić postawionymi zadanami dla ciebie.
komentarz 19 września 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Złóż cv, dostaniesz od firmy zadanie do zrobienia i się przekonasz czy dasz rade czy nie.

Bez obsługi http raczej nie ma co startować. Tak z własnego doświadczenia to na juniora :

html5, css3, es6, zapytania http, jakis framework.
komentarz 19 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

@praca, nie tylko portfolio, ale obeznanie, projekty ... " wykorzystywanie dobrych praktyk programowania w języku, wzorców projektowych zasad" ... takie rzeczy trzeba na juniora/ nawet na staż.

Do tego ... znać technologie responsywne jakieś bardziej natywne... no tego jest sporo i naprawdę trzeba na to dużego nakładu czasu i pracy 

–1 głos
odpowiedź 19 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Moim zdaniem bez projektów, portfolio- i znania ciut więcej frameworków- bez szans obecnie. Znanie samego Css/html to może opanować każdy w tydzień,[ kto jest dobrym programistą, i nauka języka to dla niego po prostu  dodatek, gdzie czasem tego wymaga projekt]

 ( tak wiem zależny jaki poziom ) . Na juniora/staż to nie tak CHOP siup :) czasem trzeba mieć bagaż kilku lat programowania i serio znać frameworki ...
komentarz 19 września 2018 przez praca Nowicjusz (120 p.)
Na juniora, kilka lat doświadczenia? czyli pewnie dopiero po studiach pierwsza praca?

A np. staże z uczelni? to też trzeba dużo wiedzieć? wielu ludzi pracuje/bądź jest na stażu już na 2 roku studiów.
komentarz 19 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Hehe, studia nie dadzą Ci doświadczenia :D w programowaniu ... czy też nie zaliczać się bedą do doświadczenia "Zawodowego" tylko to co sam przepracujesz...

uczelnia nie refunduje stażu, na staż też trzeba umieć sporo i dużo ... zaprezentować :) ja na staż to znałem w moim języku Java  juz dużo bibliotek, a też nie łatwo dało się dostać pytania jak na rozmowie o prace,  sprawdzanie ... projektów :) więc klepałem z ponad rok swoje projekty żeby móc z czymś iść . Ziom gdyby to takie proste bylo " to każdy byłby programistą" ;=] albo nie było by to tak płatne jak jest.... bo znać język i się go nauczyć to żadna sztuka
komentarz 19 września 2018 przez praca Nowicjusz (120 p.)
Czyli na obowiązkowe praktyki można się nie dostać? :p

No ale jak się ogarnie to co w ofercie pracy/stażu wymagają na poziomie juniorskim to chyba śmiało wtedy można się starać o posadę?
komentarz 19 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

praktyki...  to ma byc taki papier- ale tak, można się nie dostać i przez to powtarzać rok :)  a mozesz miec praktyki pracujac w sklepie z odzieżą tu chodzi o papier

 

No ale jak się ogarnie to co w ofercie pracy/stażu wymagają na poziomie juniorskim to chyba śmiało wtedy można się starać o posadę?

taak no ale to nie jest " kwestia miesiąca, dwóch' tylko naprawdę KILKUSET godzin nad kodem, swoimi projektami etc... no jak w pół roku to ogarniesz ciężką codzienną pracą to bedziesz dobry - ale zazwyczaj to jest szmat czasu  

komentarz 22 września 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Znanie samego Css/html to może opanować każdy w tydzień,[ kto jest dobrym programistą, i nauka języka to dla niego po prostu  dodatek, gdzie czasem tego wymaga projekt] 

Czemu próbujesz wmówić takie głupoty? :D w tydzień ma to ogarnąć osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z HTML lub CSS? no tak średnio to widzę :) nie mówię, że to nie są łatwe technologie, bo poznanie ich w stopniu podstawowym jest właśnie łatwe, ale to nie jest na pewno tydzień :) 

Na juniora/staż to nie tak CHOP siup :) czasem trzeba mieć bagaż kilku lat programowania i serio znać frameworki 

No naaa peeewno musisz siedzieć z kodem od podstawówki, żeby iść na staż XD znowu mam wrażenie, że zniechęcasz zamiast motywować, więc poraz kolejny wspomnę tu na forum, że ja po roku samodzielnej nauki dostałam pracę (NIE STAŻ).

Nie zniechęcajmy ludzi do nauki, lepiej pokażmy im przykłady, że się da :)

komentarz 23 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

No to widzisz, czasem do projektu ludzie  opanowują coś dobrze np React w tydzien lub dwa bo tego wymaga projekt, więc dużo pracy przed tobą :) bo tak to nie jest skomplikowane,  np. Kotlin dla Javovca to :) 20 minut ....  nawet

Ludzie w robocie u mnie Angulara 5- opanować musieli w stopniu mega dobrym bo nagle klient zmienił wymagania i co ? Java Developer 14 dni masz na to żeby ogarnąc i wdrożyć na produkcje cał framework ... więc no :) sory Vinetou

No naaa peeewno musisz siedzieć z kodem od podstawówki, żeby iść na staż XD 

nie, nie musisz ale ty nie zdajesz sobie chyba sprawy " ŻE STAŻ" TO  nie jest aaa chce ide sobie na staż... a co mi tam, przyjmą mnie... to tak nie działa na stanowiska juniorskie teraz 1-2 lata doświadczenia BIZNESOWEGO czasem trzeba :) ... a na staż niebagatela dużo wiedzy... więc to nie jest tak a w sumie pójde na staż bo chce byc programistą i dostane :) no fajnie dostałaś prace... to gratuluje znaczy dużo o Tobie- ale też praca pracy nie równa robić za 2000-2500 :D to można  

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 953 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 431 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 4,313 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...