• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Excel - proszę o pomoc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
113 wizyt
pytanie zadane 25 września 2023 w Systemy operacyjne, programy przez polandonion Mądrala (7,140 p.)
edycja 25 września 2023 przez polandonion

Witam, mam pewien problem z zadaniem z excela. Mianowicie mam pewną bazę statystyk o statkach:

Statek_1, d_1, s_1, z_1, v_1

Statek_2, d_2, s_2, z_2, v_2

Statek_3, d_3, s_3, z_3, v_3

...

Statek_n, d_n, s_n, z_n, v_n

Od razu podam legendę: d - długość, s - szerokość, z - zanurzenie, v - prędkość.

Problem z jakim się zmagam to zapisanie bezpiśrednio pod ostatnim statkiem wymiarów statka największego (w przypadku tego zadania - najdłuższego). Problem z początku wydaje się łatwy, bo wystarczy użyć funkcji MAX() w przedziale, ale co jeżeli mam znaleźć inne wymiary statku największego mając tylko jego długość (uprzedzając wątpliwości - statek najdłuższy jest tylko jeden). Wsensie, przecież nie będę wyszukiwał ręcznie tego statku dopasowując tylkojego długość. Bo co jeśli np. statków są miliony... Prosze o pomoc w tej sprawie. Dziękuję z góry :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 września 2023 przez Piotrek2713 Mądrala (5,500 p.)
Dawno nie pracowałem w excelu, ale wydaje mi się, że wystarczy kliknąć pole(i nie puszczać klawisza myszki) c89 i przeciągnąć w prawo do f89
komentarz 25 września 2023 przez polandonion Mądrala (7,140 p.)
statek niekoniecznie może być najdłuższy, największy, itd. Problem pojawia się wtedy, gdy np. statek A jest najdłuższy, za to statek B jest najszerszy. W przypadku o którym mówisz, parametry statku największego będą niemożliwe. Chodzi o to,że najpierw znajduję statek największy, a potem w jakiś sposób znaleźć inne parametry statku największego.
0 głosów
odpowiedź 26 września 2023 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
Jeśli dobrze rozumiem w D89 trzeba znaleźć szerokość statku o długości 218.77. W takim razie wystarczy w D89 wpisać =WYSZUKAJ.PIONOWO(D89;C3:D86;2;0).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
pytanie zadane 7 września 2016 w Offtop przez xyno Nowicjusz (120 p.)

92,691 zapytań

141,603 odpowiedzi

320,103 komentarzy

62,051 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...