• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

excel problem z funkcją

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
172 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez InVictuS. Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 grudnia 2016 przez InVictuS.

Witam.

Ostatnio pracując w excelu dla ułatwienia sobie życia i nie pisania po 20 razy tej samej funkcji (JEŻELI), postanowiłem wymyślić własną, inną.

Funkcja wygląda następująco:

=A(B3)*7

Przypuśćmy że w komórce B3 znajduje się wartość liczbowa = 5

czyli w danej komórce miałaby się pojawić wartość należąca do komórki A5 i zostałaby ona pomnożona razy 7.

Niestety, excel odrzuca "nazewnictwo" mojej funkcji.

 

Czy ktoś wie, jak mógłbym ją inaczej napisać, aby zachować jej sens, a żeby excel się jej nie czepiał?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2016 przez vxvx Początkujący (320 p.)

Nie wiem czy do końca o to Ci chodzi bo strasznie pogmatwanie to napisałeś ale jeżeli chcesz żeby liczba w danej komórce była mnożona przez 7 to wpisujesz =naciskasz teraz na 1 komórkę *7 i następnie w prawym dolnym roku chwytasz za róg i przeciągasz na całą długość aby po kolei powskakiwały podobne formuły. Coś w tym stylu: 

komentarz 3 grudnia 2016 przez InVictuS. Nowicjusz (120 p.)

Cóż... Nie do końca o to mi chodziło :P 

Chcę stworzyć funkcję, która będzie odwoływała się do komórki A[i]. W tym przypadku na przykład A[B7]

Tak, aby cyfra komórki po jej literze (np. T5) wynikała z wartości, która znajduje się w komórce B7. 

Nie umiem tego prościej napisać :/

komentarz 22 lutego 2021 przez Adam Bachmatiuk Nowicjusz (150 p.)
Najlepiej przedstawić na screenie. Wpisz wszędzie wartości które mogą być przykładowe, a na żółto zaznacz komórkę z oczekiwaną wartością. Dla ułatwienia podaj jeszcze wartość z komórki żółtej zapisanej z użyciem zapisu "JEŻELI" aby wyszedł oczekiwany wynik. To powinno pomóc w zrozumieniu. Przykładowo: A1- wynik (zapisany funkcją Jeżeli wygląda ...), B1- wartość 5, C1 - ...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 176 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Rappa2 Obywatel (1,540 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 277 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...