• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

excel problem z funkcją

0 głosów
57 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez InVictuS. Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 grudnia 2016 przez InVictuS.

Witam.

Ostatnio pracując w excelu dla ułatwienia sobie życia i nie pisania po 20 razy tej samej funkcji (JEŻELI), postanowiłem wymyślić własną, inną.

Funkcja wygląda następująco:

=A(B3)*7

Przypuśćmy że w komórce B3 znajduje się wartość liczbowa = 5

czyli w danej komórce miałaby się pojawić wartość należąca do komórki A5 i zostałaby ona pomnożona razy 7.

Niestety, excel odrzuca "nazewnictwo" mojej funkcji.

Czy ktoś wie, jak mógłbym ją inaczej napisać, aby zachować jej sens, a żeby excel się jej nie czepiał?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2016 przez vxvx Początkujący (320 p.)

Nie wiem czy do końca o to Ci chodzi bo strasznie pogmatwanie to napisałeś ale jeżeli chcesz żeby liczba w danej komórce była mnożona przez 7 to wpisujesz =naciskasz teraz na 1 komórkę *7 i następnie w prawym dolnym roku chwytasz za róg i przeciągasz na całą długość aby po kolei powskakiwały podobne formuły. Coś w tym stylu: 

komentarz 3 grudnia 2016 przez InVictuS. Nowicjusz (120 p.)

Cóż... Nie do końca o to mi chodziło :P 

Chcę stworzyć funkcję, która będzie odwoływała się do komórki A[i]. W tym przypadku na przykład A[B7]

Tak, aby cyfra komórki po jej literze (np. T5) wynikała z wartości, która znajduje się w komórce B7. 

Nie umiem tego prościej napisać :/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 55 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w Inne języki przez joker Nałogowiec (31,210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 77 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2015 w Inne języki przez Misiek Bywalec (2,580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 41 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

50,940 zapytań

93,215 odpowiedzi

189,210 komentarzy

24,823 pasjonatów

Przeglądających: 171
Pasjonatów: 9 Gości: 162

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...