• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bardzo proszę o pomoc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
291 wizyt
pytanie zadane 14 września 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Dawidpl Nowicjusz (210 p.)
Dzień dobry mam pytanie

Wczoraj aktualizowałem avg anryvirus free i po ponownym uruchomieniu komputera wyskoczył mi komunikat o aktualizacji i kliknęłem dobrze i zainstalowało mi avg sexure browser . Nie mogłem normalnymi sposobami go odinstalować i poszukałem w internecie i znalazłem poradnik na tej stronie

https://windowsreport.com/avg-secure-browser-cant-uninstall/

Po czym wpisałem w windows powershell takie komendy

cd %appdata%

cd ..local

rmdir /q /s avgBrowser

rmdir /q /s %programdata%avgbrowser

Proszę mi powiedzieć czy za tymi komendami jest jakiś wirus lub opragromowanie szpiegujące które moze coś wykraść lub monitorować . Lub czy jest to bezpieczne . Proszę o pomoc

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 14 września 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
wybrane 16 września 2023 przez Dawidpl
 
Najlepsza

Nie ma tam nic złego - omówmy krok po kroku komendy

cd %appdata%

cd  znaczy 'change directory' -> zmień katalog, tutaj wchodzimy do katalogu `AppData`

Dalej to sam, tylko do katalogu local

 

A ta komenda

rmdir /q /s avgBrowser

po prostu usuwa katalog `avgBrowser` wraz ze wszystkimi jego podkatalogami i danymi a `/q` to tak zwany tryb cichy - skrypt nie będzie pytał sie o pozwolenie na usunięcie całego drzewa katalogów

 

Ostatnia linijka to samo, tylko usuwa `avgBrowser` z programData

Dokładniej o rmdir

komentarz 19 września 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Dokładnie, cieszę się, że i ja i inni, mogliśmy panu pomóc
komentarz 19 września 2023 przez Dawidpl Nowicjusz (210 p.)
Dziękuje bardzo
komentarz 20 września 2023 przez Dawidpl Nowicjusz (210 p.)

@wizarddos, a pan używa google.com czy może pl 

komentarz 20 września 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Osobiście bardzo rzadko używam google - przerzuciłem się na duckduckgo

 

Jednak gdy już google używam, zwykle jest to google.com
komentarz 20 września 2023 przez Dawidpl Nowicjusz (210 p.)
I odkąd pan używa google.com to jest dobrze ale ten duckduckgo jest powiązany z torem więc różnie bywa ale dziękuje za odpowiedź

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 131 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 139 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Headhunter Gaduła (4,450 p.)
–7 głosów
2 odpowiedzi 388 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...