• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poszukuję pasjonatów, którzy w wolnym czasie chcieliby wspólnie stworzyć jakiś ciekawy projekt.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
189 wizyt
pytanie zadane 9 września 2023 w JavaScript przez Visual Studio Kot Bywalec (2,550 p.)
Witam wszystkich,

Poszukuję osób do programowania w wolnym czasie (głównie dla zabawy). Tworzę w technologiach webowych i chciałbym przygotować jakiś ciekawy projekt w towarzystwie pasjonatów, którzy tworzą dla zabawy. Bez presji czasu i stresu.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie przygotowanie darmowej aplikacji do generowania faktur, niemniej jednak będę szczęśliwy z każdego projektu, który ułatwi komuś życie i pomoże w pracy lub nauce.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 września 2023 przez Visual Studio Kot Bywalec (2,550 p.)

Chyba źle zabrałem się za szukanie, zacznę od nowa.

VISUAL NOVEL - Gra przeglądarkowa w formie single page (React App).

Poszukuję:

  • Programistów JavaScript (niezależnie od używanych frameworków czy bibliotek).

  • Grafików 2D.

  • Specjalisty od baz danych.

  • Osoby, która pasjonuje się pisaniem opowieści.

Jeśli jesteś zainteresowany/a, proszę o pozostawienie komentarza lub wysłanie wiadomości prywatnej.

0 głosów
odpowiedź 9 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Jakie masz doświadczenie aktualnie i jakich programistów poszukujesz, mam na myśli o stack technologiczny.

Dodatkowe pytanie jakie mi się nasuwa, to projekt chcialbyś realizować w oparciu o jakie technologie i jakie techniki architektury, czy mniej więcej masz już jakiś szablon podstawowy, twojego pomyslu do realizacji?

Akurat generowanie faktur, to nie coś co komuś ulatwi życię, bo takich narzędzi jest od GROMA, a faktury na umowach sa zwykle generowane automatycznie przez firmy, natomiast ich kompletowaniem i dalszym edycją zajmują się księgowe, chyba, żę ktoś z tego rezygnuje.
Aktualnie najtrudniejsze, jest znalezienie faktycznie, fajnego pomysłu.
1
komentarz 10 września 2023 przez Visual Studio Kot Bywalec (2,550 p.)
Dziękuję za Twoje pytania i zainteresowanie tematem. Jeżeli pytasz o moje doświadczenie, na co dzień pracuję jako frontend developer w średniej wielkości studio. Tworzę w JS, mój ulubiony framework to Bootstrap, trochę rzadziej korzystam z React (w pracy prawie wszystko budowane jest w oparciu o WP). Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie w kontekście naszego projektu hobbystycznego, to oceniam swoje umiejętności na poziomie mid w dziedzinie frontendu.

Co do wyboru technologii do projektu, zależy to przede wszystkim od zespołu, który się zaangażuje, oraz od samego pomysłu, który będzie realizowany. Decyzja w tej kwestii będzie dostosowana do potrzeb konkretnego projektu. Głównym celem jest stworzenie zgranego zespołu, który będzie czerpał przyjemność z tworzenia, a sama idea projektu jest dla mnie ważna, ale nie najważniejsza.

Masz absolutnie rację, co do pomysłu na program do fakturowania. Po głębszym zastanowieniu może okazać się, że nie jest to najbardziej pasjonujący pomysł na spędzanie wolnego czasu. Wolałbym raczej stworzyć coś, co będzie dla wszystkich członków zespołu źródłem radości, czy to będzie gra przeglądarkowa, ciekawy portal czy inna aplikacja nie jest tak istotne jak fun z tworzenia. Oczywiście, jeśli uda nam się przy okazji stworzyć narzędzie, które pomoże innym, to byłoby fantastyczne, ale rozumiemy, że nie zawsze jest to możliwe, dlatego nie jest to moim głównym celem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 699 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w Java przez Gone Nowicjusz (120 p.)
+7 głosów
2 odpowiedzi 787 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...