• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z windowsem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Odrazu po odpaleniu komputer zaczął się strasznie zacinać, więc postanowiłem go zrestartować. Po próbie odpalenia go, wywala mnie ciągle do msi click bios 5 gdy chce bios wyłączyć komputer się resetuje i znów wchodzi do biosu. Czy windows się wykrzaczył? Jak można to naprawić? Karta graficzna:GTX 1050ti Płyta główna:MSI B560M-A PRO Procesor:i5 10400F win:10

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2023 przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)

Kilka rozwiązań:
1. Sprawdź dysk. Nie wiem czy da się zrobić to z poziomu BIOS, ale na pewno możesz połączyć komputer z innym działającym i tam za pomocą np. SAMSUNG MAGICIAN albo innego podobnego oprogramowania sprawdzić stan dysku za pomocą kilku testów które są tam dostępne (S.M.A.R.T koniecznie). 

2. W wielu BIOS powinna być taka opcja: Load Default Settings, dane nie powinny zniknąć (mimo to lepiej zrób kopie), ale ustawienia takie jak OC się wyzerują, więc pozapisuj wszystko.

3. Jeśli instalowałeś Windows z pendrive i ciągle go masz to ponoć jest na nim opcja "Automatyczna naprawa". 
4. Tu jakieś rozwiązanie z neta, które wydaje się też być sensowne: Media Creation Tool for Windows 10 - Gdy masz już narzędzie instalacyjne, uruchom komputer, wcześniej wskazując je w BIOSie/UEFI jako nośnik startowy. Wybierz Dalej, a następnie "Opcje naprawy komputera". Kolejne etapy to "Znajdź problemy", "Opcje zaawansowane" oraz "Przywróć system". Wybierz system operacyjny i kliknij "Dalej", a następnie zobaczysz punkty przywracania - od najnowszego po najstarszy. Wybierz właściwy i kieruj się polecaniami na ekranie.

Powodzenia, daj znać czy coś działa

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2023 przez Osse Dyskutant (7,950 p.)
W Bios możesz wejść ? Jeśli tak to przejdź do zakładki Advanced Settings, a następnie Boot,  odszukaj parametr Fast Boot i wyłącz go. Zapisz zmiany i sprawdź czy system uruchamia się prawidłowo.
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2023 przez juuunior Początkujący (300 p.)
Zainstaluj Linuxa ... lekki i przyjemny
komentarz 30 sierpnia 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
"Linux jest darmowy, o ile Twój czas jest bez wartości"
1
komentarz 30 sierpnia 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)

"Linux jest darmowy, o ile Twój czas jest bez wartości"

Kiedyś to może była „prawda”, ale w dzisiejszych czasach to jedna z najczęściej powtarzanych bzdur na temat Linuxa ;D

komentarz 31 sierpnia 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Oczywiście, linux zawsze słynął z prostoty *wink, wink*
komentarz 31 sierpnia 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)

Ja wiem że na tym forum bliżej do matmy niż polskiego, ale ogarniasz czasy? wink

Przeszły i teraźniejszy? Bo jeżeli chodzi o powiedzmy... 15 lat czasu to i owszem.
Samodzielne kompilacje, problemy ze sterownikami itd - można wymieniać i wymieniać.
Ale obecnie? No bez żartów laugh

Dlatego napisałem że na dzisiejsze (!) czasy ten frazes - darmowy vs wartość czasu - to jest bzdura w stosunku do Linuxa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 107 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2022 w Systemy operacyjne, programy przez ArgeTheGamer Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 142 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez Krzysiek Rojowski Obywatel (1,110 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 121 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Dziobi Początkujący (490 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...