• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własna dystrybucja Kali linux

Object Storage Arubacloud
+1 głos
214 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
Hej, wpadłem na pomysł aby stworzyć własną dystrybucję kali linux. Plan był prosty: zainstalować kilka programów, dodać kilka tapet, pozmieniać ustawienia, po pobierać i poukładać ładnie pliki a później zrobić z tego Live Kali Linux tak abym nie musiał za każdym razem gdy wpinam pendrive i używam na laptopie kali'ego na nowo tego wszystkiego konfigurować i pobierać bo szkoda czasu. Wszystko obmyślone to przeszedłem do realizacji poustawiałem po instalowałem co trzeba i zacząłem powoli realizować instrukcję ze strony: https://www.kali.org/docs/development/live-build-a-custom-kali-iso/
czyli:
sudo apt update
sudo apt install -y git live-build simple-cdd cdebootstrap curl
git clone https://gitlab.com/kalilinux/build-scripts/live-build-config.git
cd live-build-config/
./build.sh --verbose

no i wszystko super mam iso za pomocą rufusa wgrałem je na pendrive, podpoiłem do laptopa i klapa nie działa linux uruchomił się jakby sformatowany. W tym momencie zrozumiałem że chyba nie na tym to polega.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc i powiedzieć jak osiągnąć i w ogóle czy się da osiągnąć to co miałem w planach?
komentarz 11 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)

Pod pierwszym linkiem, który sam wkleiłeś, jest napisane co i jak trzeba zrobić.

Po skonfigurowaniu, dodaniu aplikacji pod siebie robisz image.

Być może nawet się to Tobie częściowo udało, ale odpaliłeś LiveCD ??

Tu jest ważna uwaga:

By default, it will generate a Live Image. If you want an Installer Image, add --installer

komentarz 11 sierpnia 2023 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
Nie chce mieć instalatora... chcę obraz na żywo ale tak aby po jego uruchomieniu była ta tapeta i ogólnie to co opisałem wcześniej. Czy to możliwe i czy da się to zrobić łatwo bo wątpię że to nie realne ze względu że cały linux'y są open source i powinny być w pełni customizowalne
komentarz 11 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Na pewno się da. Robiłem custom Linuxa na bazie Ubuntu oraz OpenSuse. Nie jest to trudne, musisz się wczytać w dokumentację, ew. jakiś tutorial na necie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2023 przez Genngott Nowicjusz (140 p.)
Ściągnij ze strony kali.org dystrybucję na USB a w rufusie przydziel miejsce na dysk persistance przed uruchomieniem przesuwając suwak. To tak na szybko bo jestem w robo. Ja tak zrobiłem i wszystkie zmiany w systemie się odpalają za każdym razem. Aaa i co ważne za każdym razem odpalaj kali persistance bo w niej zapisują się zmiany. Mam nadzieję że pomogłem.pozdro

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 1,854 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Cylian Początkujący (280 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,616 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...