• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własny VPN na serwerze w polsce, połączenie przez router

Object Storage Arubacloud
+1 głos
123 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Znaczek Nowicjusz (160 p.)
Cześć! mam pytanie jak w temacie

Jestem za granicą a mam własny serwer linuxa w polsce, problem z tym że chciałbym abym router z tutejszą kartą  łączył się przez vpn do mojego serwera w polsce aby mieć "polskie treści"
Macie jakieś linki? Poradniki jak takie coś ogarnąć?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 11 lipca 2023 przez daniel1302 Użytkownik (740 p.)
wybrane 14 lipca 2023 przez Znaczek
 
Najlepsza
Ja polecam wireguard. Nic prostszego i mniejszego nie znajdzies.

Np:

- https://upcloud.com/resources/tutorials/get-started-wireguard-vpn

Ale nie wiem czy rozumiesz jak to polaczenie dziala. Router nie bedzie sie laczyl z karta poprzez Twoj VPN...

Polaczenie moze dzialac w jeden z nastepujacych sposobow

1. Komputer <-> Router(caly/wybrany ruch routera schowany za VPN) <-> VPN <-> Internet
2. Komputer(z zainstalowanym klientem VPN) <-> Router <-> Internet

W obydwu przypadkach w publicznym internecie masz publiczny adres serwera VPN. Jednak w pierwszym przypadku klient VPN jest zainstalowany na routerze o ile takowy to wspiera(ja uzywam openWRT),

W drugim przypadku klient masz zainstalowany na komputerze i laczysz sie kiedy tylko chcesz.
komentarz 15 lipca 2023 przez Znaczek Nowicjusz (160 p.)
Zapytam... masz może pomysł na coś innego? Mam router od Huaweia na kartę, który obsługuje VPN L2TP a niestety open wrt na niego nie ma.

Jakieś pomysły?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 518 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Kumixx Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 152 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,434 wizyt

92,589 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,688 komentarzy

61,974 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...