• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wlamanie konto

Object Storage Arubacloud
0 głosów
354 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Jarecki2142 Nowicjusz (120 p.)
Witam. Dzisiaj rano przyszedł mi e-mail że ktoś zalogował się na moje konto Microsoft. Rzeczywiście po wejściu na konto i sprawdzeniu logów było dwa razy logowanie z numeru IP jakiegoś dziwnego (cyferki,literki). Lokalizacja nie była podana. Od razu zmieniłem hasło itd. Usunąłem też kartę co była przypisana. W historii zakupów nie było nic kupione tak samo na koncie bankowym nie było. Moje pytanie brzmi co teraz zrobić? Miałem tam swoje dane szczegółowe.
komentarz 20 kwietnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Usunąć email i wszystkie rzeczy z nim powiązane, zabezpieczyć nowym emailem.
Jeśli chcesz zmieć gwarancje braku problemu, dodatkowo użyć autoryzacji 2-3 etapowej przy każdym logowaniu do aplikacji/email.
komentarz 20 kwietnia 2023 przez Jarecki2142 Nowicjusz (120 p.)
Ale ja na koncie Microsoft nie miałem email. Była tam kiedyś gra kupiona tylko. Usunąłem kartę, zmieniłem hasło i usunąłem to konto. Czy coś jeszcze zrobić? Dzięki z góry
komentarz 20 kwietnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Bez przesady, w takim razie po prostu nie używać podobnych haseł, rzeczy na innych emailach, kontach, ale mimo to wszedzie gdzie istotne i możliwe korzystać z autoryzacji 2-kilku etapowej.
komentarz 20 kwietnia 2023 przez Jarecki2142 Nowicjusz (120 p.)
Pierwszy raz mi się zdarzyło że ktoś włamał się na konto. Ale dlaczego jakiś dziwny nr ip był i nie było podanej lokalizacji z jakiego państwa?
komentarz 20 kwietnia 2023 przez Jarecki2142 Nowicjusz (120 p.)
I jeszcze mam pytanie. Dane co były zawarte w koncie Microsoft nie posłużą do wzięcia chwilówki czy coś w podobie?? Z góry dziękuję za pomoc

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
pytanie zadane 2 lutego w Bezpieczeństwo, hacking przez Marcelixxxi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 346 wizyt
pytanie zadane 31 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Dominik Walczak Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 502 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...