• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Konto Admin brak dostępu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 31 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Dominik Walczak Początkujący (380 p.)
zamknięte 8 grudnia 2018 przez Dominik Walczak
Witam

Mam problem ponieważ w konsoli CMD przez przypadek podczas pracy nad tworzeniem kont użytowników i ich kasowaniem skasowałem moje obecne konto.Jeśli chodzi o pliki to wszystkie posiadam nadal natomiast zostałem wylogowany ze wszystkiego oaz straciłem prawa administratora przez co nie moge otwierać konsolo jako admin itd.

Prosił bym o pomuc w włączeniu konta admina ponieważ obecnie jestem na lokalnym podajże.

Mój system to windows 10
komentarz zamknięcia: złe

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 października 2017 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
komentarz 31 października 2017 przez Dominik Walczak Początkujący (380 p.)
Znaczy ja pamiętam hasła itd ale nie wiem poprostu jak mam się zalogować na konto admin.

Do kosoli nic nie moge bo prawa zastrzeżone a jak chce ja odpalic jako admin to wyskakuje: aby kontynuować wpisz nazwę uzytkonika i hasło aministratora
komentarz 31 października 2017 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Tak łopatologicznie  i z pamięci - > pobierasz obraz linuxa live  - wypalasz na CD _> Uruchamiasz komputer z CD, mountujesz dysk z windowsem ( czyli uruchamiasz na live linux terminal - potem poleceniem fdisk -l  sprawdzasz który twój dysk jest z systemem, robisz mkdir aa nastepnie mount /dev/sdaX (zamiast X numer Twojej partycji z systemem windows z polecenia fdisk -l) ), jeśli wszystko ok, robisz tak : cd aa\Windows\system32\

cp cmd.exe utilman.exe

cd ..

cd ..

umount aa

Jeśli wszystko ok robisz reboot komputera

jak pojawi Ci się okno logowania do windowsa naciskasz kilka razy Shift i pojawi Ci się wiersz poleceń z prawami system

net user admin   123 /add
net localgroup administratorzy admin /add

potem logujesz się na admin z haslem 123
komentarz 20 marca 2018 przez Cakser Nowicjusz (100 p.)
edycja 23 marca 2018 przez Cakser
I get , even if you didn't forgot the admin or login password for your Windows 10  , but you still can not access it with your password , isn't it , for this problem , i have met this problem , after I upgraded Windows 10. the login password ,the login password is invalid. all you need to do is remove password from your Windows 10 if you want to access it .

https://www.iseepassword.com/reset-windows-10-password.html
0 głosów
odpowiedź 31 października 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Użyj Sergeia.
komentarz 31 października 2017 przez Dominik Walczak Początkujący (380 p.)
Można prosić coś jaśniej ?
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez niezalogowany
Użyj polecenia net user, żeby zweryfikować, czy jest ukryte konto administratora i jeśli jest, to odpal cmd z jego poziomu i nadaj sobie odpowiednie uprawnienia. Ewentualnie skorzystaj z trybu awaryjnego, tam to konto powinno być aktywne.

Skoro znasz hasła, to problemu nie będzie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Informatyk73 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 490 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Jarecki2142 Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...