• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Laptop ASUS nie wykrywa wbudowanych głośników i innych urządzeń.

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
0 głosów
60 wizyt
pytanie zadane 4 marca w Sprzęt komputerowy przez Bartusio445 Początkujący (290 p.)
zamknięte 7 marca przez Bartusio445

Wczoraj wieczorem postanowiłem trochę zadbać o komputer. Najpierw zwykły Ccleaner, a potem pobrałem driver booster (czy jakoś tak, darmowy program do aktualizacji sterowników), zaktualizowałem sterowniki i jeszcze w ustawieniach windowsa (11) zrobiłem najnowszą aktualizację. Nie robiłem po tym ponownego uruchomienia, niezbyt dobrze pamiętam, ale chyba dźwięk jeszcze działał wtedy, bo inaczej bym zwrócił uwagę podczas grania. Na koniec wyłączyłem laptopa.

Kolejnego dnia sobie chcę spokojnie popykać, wchodzę w grę, wszystko działa normalnie, ale nie ma dźwięku. Spróbowałem pogłosić, nic się nie dzieje, cały czas jest na zero i wyciszone. Potem spróbowałem odciszyć, ale nic się nie dzieje po klikaniu myszką i używaniu skrótu. No i zacząłem szukać odpowiedzi w internecie. Robiłem te różne diagnostyki, z oficjalnych stron pobierałem sterowniki itp., ale nic mi to nie pomogło.

W końcu doszedłem po 2h do tego, że laptop w ogóle nie wykrywa żadnych urządzeń. Ani wbudowanych głośników ani słuchawek, które podłączyłem dla sprawdzenia. Po wejściu w panel sterowania / dźwięki wyświetlają się tylko dwie rzeczy:

Z tego co naoglądałem się w filmach z przeglądarki, tam powinno być przynajmniej jeszcze jedno coś z ikonką głośnika. Mój laptop jednak tego nie widzi.

Potrzebuję pomocy.

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 5 marca przez Bartusio445 Początkujący (290 p.)

To teraz jest kolejny problem. Nie mam tego sterownika. Próbowałem go ponownie zainstalować z strony producenta ASUS oraz z strony realtek, ale to nic nie zmienia. Jak mogę to zmienić w inny sposób, aby działało ?

komentarz 5 marca przez j23 Mędrzec (190,560 p.)
Ciekawe.

Zrób testa z Linuksem.
komentarz 6 marca przez Bartusio445 Początkujący (290 p.)
A mógłbyś dokładniej krok po kroku opisać test z linuksem ? Będę musiał coś kupywać ? Nie zepsuję na pewno nic ?

A co myślałbyś o pomyśle, abym po prostu przeinstalować windowsa (jak się nie mylę to chyba jest taka opcja) ? Nie chce mi się z tym męczyć, wszystkie loginy sobie zapiszę, a programy po prostu zainstaluję od nowa.
komentarz 6 marca przez j23 Mędrzec (190,560 p.)
edycja 6 marca przez j23

Kupować? Wystarczy pendrive (chyba) 4GB. Ściągasz obraz systemu ze strony twórców, Rufusem tworzysz bootowalnego pendrive'a, restartujesz komputer, wybierasz w boot menu, by startował z USB i tyle. Nic się nie zepsuje.

Co do reinstalacji Windowsa: no jest to jakiś sposób, ale ja bym spróbował najpierw z Linuksem, bo może się okazać, że to nie wina systemu/sterowników, a hardware'u. Nie spotkałem się z czymś takim, by jakiś sprzęt zniknął ot tak, jakby go fizycznie nie było.


W sumie możesz jeszcze zajrzeć do podglądu zdarzeń, może tam jest jakieś info o błędach związanych z audio.

komentarz 7 marca przez Bartusio445 Początkujący (290 p.)
Zresetowałem sobie system Windows. Wszystko działa poprawnie, pliki, programy itp. zaraz sobie znowu zainstaluję. Po wejściu w menedżer urządzeń zauważyłem dalszy brak sterownika Realtek(R) Audio, ale za to jest kilka dodatkowych sterowników (Mówię od razu też o tych ukrytych). Za to zauważyłem, że pojawił się sterownik Realtek High Definition Audio.

Dziękuję za pomoc :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 230 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Tobic Nowicjusz (140 p.)

90,871 zapytań

139,544 odpowiedzi

313,820 komentarzy

60,356 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...