• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Counter Strike vs Programowanie

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
1,962 wizyt
pytanie zadane 5 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 6 września 2015 przez HaKIM

 Witam was, od paru tygodni strasznie mało udzielam się na forum a to za sprawą pupularnej gry Counter Strike : Global Offensive.

Ten temat jest aby ustrzec szególnie młodszych programistów, którzy mają czas na granie w gry.

 Jeśli chcesz być na bieżąco z programowaniem a zarazem porządnie grać w Cs'a musisz wybrać, no po prostu się nie da. Gra jest wymagająca, ciągle trzeba trenować aima ('aim - szybkość namierzenia na ciało przeciwnika') i spędzać wiele godzin na dm'ach ('deathmatch'). Programowanie to ta sama bajka, jest wiele zmian i trzeba być na bieżąco, na przykład, za niedługo ('mam nadzieje') ma wyjść nowa wersja Php i trza będzie się trochę naczytać.

A więc, moi drodzy, nie kupujcie Cs'a, oczywiście jeśli macie zamiar grać lepiej niż przeciętny gold ('ranga w cs:go') a zarazem być programistą który jest na bieżąco z większoscią nowych zmianek o języku programowania. 

Godziny które niejako wydałem na cs'a mogłem poświęcić na naukę paru nowych frameworków lub poznaniu masy funkcji i bibliotek. Oczywiście, nie mówię iż czas który poświęciłem grze jest ogromny, niektórzy mają po dwa tysiące godzin ale musicie przyznać iż sporo można się nauczyć w tyle godzin. :)

Łącznie: 636h. nie licząc czasu poświęconym na youtube o nauce strzelania dobrym movemencie, smoke'ach, trikach itp. i ta liczba wzrasta.

A więc morał, masz czas na gry, chcesz być ciągle na bieżąco z językami programowania a zarazem dobrym one tapowcem (one tap - jeden strzał jeden trup'') to będziesz miał nielada wyzywanie. :)

Pozdrawiam i życzę miłego pisania programów a zarazem rozegranych meczów. :)

16 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
edycja 5 września 2015 przez Schizohatter
To jest najbardziej bezsensowny temat w historii tego forum.

Wiem, chciałeś dobrze. I właśnie dlatego wyszła taka beznadzieja.

Chociaż nie. Jednak uważam, że chciałeś się pochwalić :P
komentarz 5 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Wg mnie fajny temat. Człowiek może się przynajmniej uśmiechnąć. Taki lekki tekst z przymrużeniem oka wink

komentarz 5 września 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Okej, temat o samym CS rozumiem, ale co to za temat, w którym ktoś ostrzega przed tym, że nie da się jednocześnie uczyć programowania i grać w gry. Tak jakby miał użytkowników za debili. Coś w stylu: "ostrzegam was przed narkotykami, bo ja biorę". W gry, ba, w konkretną grę! W CSa. Czyli co, jak gram w co innego to da się to pogodzić? Albo nie? To powinienem teraz założyć temat, w którym ostrzegam przed tym, że jak się gra w Faraona, to może zawalić programowanie, bo trzeba pilnować, żeby nam się miasto nie spaliło? To jest, k*, oczywiste, że jak się przewala kilkaset godzin na grę, to oznacza, że nie przewali się ich na co innego (np. naukę).

Swoją drogą autor nawet nie wie, jak napisać słowo "bieżąco", którego parę razy użył. Ale to już inna para kaloszy.
komentarz 5 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Soanvig, nie spinaj się. Przecież widać, że ten temat jest stworzony "dla jaj". Mi się spodobał. Przez chwilę mogłem się uśmiechnąć, a chyba to się najbardziej liczy.
komentarz 5 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Ale jakby nie patrzeć, gry ćwiczą refleks i szybkie oraz logiczne myślenie - same zalety (no, nie zawsze).
komentarz 5 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Ja mówię bardziej o wszystkich grach. A jak znajdziesz pożądne miejsce na kampienie? laugh

komentarz 6 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Praktycznie każda gra strategiczna. Ja aktualnie pykam w Wormsy - mało w nich strategii, ale jednak smiley

komentarz 6 września 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Dzięki za poprawienie, co do słowa bieżąco. Mieszkam w Niemczech i moja ortografia zanika wraz z iloscią słów które znam, coraz częściej muszę wchodzić na google'a aby wyszukać słowa, które nie umiem napisać. Nie sądziłem iż bieżąco pisze się przez ż. :)

Co do tagów to prosiłbym o propozycje a przy okazji tytuł, jeśli nie odpowiada. Z nim również miałem problem. Pozdrawiam. :)
+3 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Dobrze powiedziane, sam swojego czasu co prawda nie w cs:go ale inne gry online zmarnowałem kilka lat, przez pewien okres chciałem połączyć nauke wraz z graniem, lecz to drugie gdy się usiądzie zwycięża, a to pierwsze jest odkładane "na jutro", jasne czasem fajnie oderwać się od rzeczywistości, ale trzeba mieć swoje priorytety.

Dobry temat, pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 5 września 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Na te 636 godzin, ile dziennie grałeś :)?
komentarz 5 września 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Nie mam zielonego pojęcia.

 To w dużej mierze zależy od dobraniu sprzymierzeńców w meczu, jeśli dostanę ruskich a w dodatku  przegram mecz to moje granie kończy się na spędzeniu paru godzin przy trenowaniu. Jeśli jednak dostanę ludzi, którzy ogarniają to gram 3/2 turniejówki a reszta czasu trening.

Więcej godzin przegrałem na trenowanie niż granie w rankingowych meczach.
komentarz 5 września 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

To też zależy od tego, kiedy ktoś zaczął w to grać. CS: GO ma już 3 lata, Zombies ma rok. Jeśli te 400+ godzin w CS: GO autor nabił w 3 lata to nie dużo (ok. 30 minut gry dziennie). To jest jednak dla mnie nie istotne. Zapytałem o dzienną ilość godzin, bo ciekawi mnie ile dziennie trzeba spędzić na poznawaniu nowinek i nauce HTML,CSS, JS żeby swobodnie się nimi posługiwać - może nie tyle "wymasterować", ale po prostu umieć napisać kod, który wykona to co się chce (bez zaglądania do Google co chwilę).

Chciałbym po prostu wiedzieć ile czasu trwa wdrożenie się do pisania kodu dla frontendu na poziom Junior Developera a potem Senior Developera.

P.S. Wiem, że pytanie zadałem od d*py strony :)

+1 głos
odpowiedź 6 września 2015 przez Headhunter Gaduła (4,450 p.)
Łatwiej zostać dobrym programistą niż pro gamerem.
+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2015 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
W csa grałem raz. To nie było na trzeźwo. Szkoda marnować czas.
0 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Gwoli ścisłości, aim oznacza cel. Bądź w tym przypadku celność.
komentarz 5 września 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
W CSowskiej gwarze też ma swoje znaczenie.
0 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Fan CS'a, jak miło :)

Śmieszny temat. Taki nietypowy bardzo, ale cóż, wiele jest w nim racji. Sam też mam ponad 400h przegranych w tę grę, i- co prawda nie żałuję- ale wiem że mógłbym w tym czasie pouczyć wielu przydatnych rzeczy...

P.S. Jaka ranga?
komentarz 5 września 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Kałach w laurach, ciężko się wbija gdy nie grasz ze znajomymi a los meczu zależy od tego, do której drużyny Cię doda. :)
komentarz 5 września 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Cóź, przynajmniej nikt mi nie wmówi iż jestem boostowany.
0 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
O kurde, mam to samo xD Tylko z inną grą nić CS.
0 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Co to za głupoty. DMG aktualnie, spadłem z LE. Jak dla mnie ranga całkiem satysfakcjonująca, a gram 1 albo 2 gry dziennie. To jest max 2 godziny.
0 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez niezalogowany
Według mnie temat trochę przesadzony :/ Jak ktoś lubi gry, to niech sobie gra, jak ktoś lubi programować, to niech programuje, a jak ktoś lubi obie rzeczy, to niech robi obie. To, że ty "przesadziłeś" z graniem, to to nie znaczy, że każdy tak ma. I tak jak już ktoś powiedział, logiczne, że godziny spędzone przy graniu w CS-a mógłbyś spędzić robiąc zupełnie co innego. Ale przecież granie to frajda, a tymbardziej jak jest to CS ;) A jaki człowiek nie chciałby się pobawić? Twojej wypowiedzi chyba brakuje tylko ,,NIE KUPUJCIE CS-A, CS TO ZŁOOOOO!!!", bo odrobinkę to tak brzmi ;) Jak dla mnie temat jest neutralny, nie dam ani łapki w górę, ani w dół ;)
komentarz 6 września 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 6 września 2015 przez HaKIM
Zapomniałem dodać zdania które by mówiło "~I jeśli jesteś łatwo się uzależniasz...". Starałem się jak najbardziej opisać moje doświadczenia z tą grą. Przed kupnem więcej czasu spędzałem nad nauką programowania, teraz jest odwrotnie. Nie sądze aby Cs:Go mógłby stać się moją stałą pracą, więc dlatego opisałem to tak, jak to zrobiłem. Co do "Nie kupujcie cs'a, cs to zło!" - Nie uważam tak, nadal gram ciesząc się przy tym. Moją pasją są gry i programowanie ale z tego pierwszego jest ciężej się utrzymać a przy tym to pierwsze nieraz utrudnia drugie. Na przykład zacząłem sobie kodzić pewną stronkę, ot tak, ale po głowie ciągle mi chodzi Cs, wygrywa frajda, możecie powiedzieć iż programowanie to też frajda, zgadzam się w 100%, lecz chyba lepiej wcielić się w Bezimiennego Wojownika który zabija smoki w Górniczej Dolinie niż ślęczyć nad kolejnymi problebami z kodem, co czasem bywa ciekawe a zarazem cholernie satysfakcjonujące gdy się problem rozwiąże.

Pozdrawiam. :)
komentarz 6 września 2015 przez niezalogowany
Oczywiście też zależy od człowieka, jeden gra od czasu do czasu dla zabawy, drugi na kompie tylko gra.

Oj tak, programowanie to też niezła frajda :D Tak jak mówiłeś tymbardziej wtedy, kiedy się rozwiąże jakiś problem i wszystko działa ;) A jak się zrobi grę podobną do tej, która się bardzo lubi, to jest się jeszcze bardziej szczęśliwym :)

Hm, a czy można się uzależnić od programowania? Oto jest pytanie ;D

Pozdrawiam również i życzę miłego kodzenia! ;)
komentarz 6 września 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Zastanawia mnie to, kto zgłasza te posty... Powinno podawać się powód, zanim się zgłosi.
komentarz 6 września 2015 przez niezalogowany
Zgłosił mnie ktoś?! No patrz, a tak to bym nawet nie zauważył :D Ale tutaj masz rację, powinno się podawać powód. Kiedyś była dyskusja o tym, żeby dawać powód dawania łapki w górę albo w dół, ale nie, bo można łapkować wiele razy i by się to znudziło. A zgłasza się rzadko i rzeczywiście powinno się podać powód, czemu się zgłasza ;)
0 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez sh1nen Obywatel (1,570 p.)
Sam coś o tym wiem , jeszcze za czasów 1.6 niejako na moim steamie widnieje liczba 5tys h. , swoijego czasu cieszyłem się z tego a nawet byłem dumny . Od tego czasu pozostało jedynie wspomnienie ... , a teraz czas do książki :)
0 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
A w jakim to czasie nabiłeś bo jak przez np ponad 2 lata to nie widzę problemu, ja też mam nabite ponad 500 godzin ale gram jakoś od czerwca 2013, czasem gramy Lan Party z kumplami to takie jedno posiedzenie nabija + 8 godzin :P Nie oglądam żadnych filmików gram dla czystej zabawy. Na Steamie mam :

Ostatnia aktywność

21.3 godz. w ciągu ostatnich 2 tygodni

Więc jest stabilnie :D Rozerwać też się czasem trzeba:P
komentarz 6 września 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Trzy miesiące.
komentarz 6 września 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
No to troszke przesadziłes ;-)  Dozuj sobie tego CSa, np trzy, cztery mecze turniejowe w tygodniu dla odprężenia (bądź zdenerwowania :) ), tylko samodyscyplina musi być !
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2015 przez leni Nowicjusz (140 p.)
Ja uwielbiam tę grę, ale faktycznie lepiej się czasami wylogować do życia, bo to zajmuje bardzo duzo czasu. Chociaż przy takim majstersztyku to naprawdę trudna sztuka. Ja lubię też sobie poobstawiać mecze na skinjoker.com. Fajna sprawa, można się ciekawie pobawić i jeszcze zyskać super skiny.
komentarz 25 listopada 2015 przez niezalogowany
Następny kandydat do Złotej Łopaty.

BTW. Majstersztyk buahahahaha :D
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2015 przez Peter90 Nowicjusz (160 p.)
Phi ja nie musiałem się uczyć żeby w to grać,ale z dwie godziny czasu poświecałem:). Mnie szachy zmusiy do programowania także ten tego :). Dobry temat.
komentarz 25 listopada 2015 przez Peter90 Nowicjusz (160 p.)
No i chciałem dodać ,ze nie uczę się matmy ani żadnych ścisłych przedmiotów :P
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2015 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)

Podpisuję się pod tematem.
Dodatkowo grając w csa, po czasie łapiesz uzależnienie, wolisz zagrać niż coś napisać, poczytać.
Jeszcze te zaproszenia do gry...

komentarz 19 marca 2016 przez cebulero Nowicjusz (120 p.)
kurcze, ja mam w oba csy grubo ponad 6500h mając 19 lat. Chyba muszę coś zmienić :)
–1 głos
odpowiedź 5 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Dobry temat na koniec dnia yes

komentarz 5 września 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Dziękuję. :)

Podobne pytania

0 głosów
9 odpowiedzi 2,034 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 263 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,295 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w C# przez mo290103 Obywatel (1,860 p.)

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,843 komentarzy

62,008 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...