• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

rysowanie litery w C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
277 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2022 w C i C++ przez Wikus841 Początkujący (370 p.)

Cześć

Przygotowuje sobie podwaliny do projektu który mam oddać na koniec semestru więc chciałem napisać program rysujący kształt przypominający litere W.

Ogarnąłem końcowe linie pionowe  ale chciałem przejść do tych skośnych. Wywnioskowałem że mogę do tego podejść w taki sposób że to są polowy przekątnych, ale niestety nie wiem jak to zaimplementować. 3 pętla psuje cały efekt, a jeśli nie jest ona zagnieżdżona w drugiej to też nic sie nie wydarzy.

Załączam plik z tego projektu. Nie chcę gotowca całego projektu, tylko wskazówki do wyżej wymienionego problemu.

 

         

#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
    int n=10, i, j, k;
    //cin>>n;

    for ( i = 0; i < n ; ++i)
    {
        for ( j = 0; j < n ; ++j)
        {
            if ((j==0)||(j==(n-1)))
            cout<<"* ";
            else
                cout<<" ";
             //if ((i==j)&&(j>(n/2)||i>(n/2)))
                //cout<<"* ";
            for ( k = (n/2); k <n ; ++k)
            {
                if(i==j)
                    cout<<"* ";
            }
        }

    cout<<endl;
    }
    return 0;
}

 

 

komentarz 16 stycznia 2023 przez Wikus841 Początkujący (370 p.)
kurde, niestety nie wiem :(
komentarz 17 stycznia 2023 przez TOWaD Mądrala (6,000 p.)

Kiedyś próbowałem coś zrobić graficznego w konsoli, to tak czy inaczej porady kierowały do biblioteki graficznej i raczej do aplikacji okienkowych. Ja online nie mam <windows.h>.

To już lepiej Qt się poduczyć lub windows.h i pozostałych biblotek.

A tutaj znakach online na znakach, skalowanie za implementowane i reszta do samodzielnego rozkminienia.

komentarz 17 stycznia 2023 przez TOWaD Mądrala (6,000 p.)
edycja 18 stycznia 2023 przez TOWaD

Kiedyś próbowałem coś zrobić graficznego w konsoli, to tak czy inaczej porady kierowały do biblioteki graficznej i raczej do aplikacji okienkowych. Ja online nie mam <windows.h>.

To już lepiej Qt się poduczyć lub windows.h i pozostałych bibliotek.

A tutaj znakach online na znakach, skalowanie za implementowane i reszta do samodzielnego rozkminienia.

Edit:: coś o okienkach lub coś wygooglować innego.

komentarz 18 stycznia 2023 przez Wikus841 Początkujący (370 p.)

@TOWaD, na zabawe w graficzny interfejs nie mam czasu, chcę to zrobić w konsoli

komentarz 18 stycznia 2023 przez TOWaD Mądrala (6,000 p.)
To w przykładzie prawie jest zrobione. Tylko trzeba dołożyć parę funkcji i refaktoryzować (bo to wizualnie strasznie brzydki kod), klasę ładnie przenieść do pliku .h i .cpp funkcje bool jako metody prywatne itd...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 8 września 2022 w C i C++ przez benny13 Obywatel (1,150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2020 w Inne języki przez shaye.servando Nowicjusz (170 p.)
+2 głosów
7 odpowiedzi 2,811 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez ordmeg Nowicjusz (180 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...