• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki dysk SSD 120GB polecacie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,755 wizyt
pytanie zadane 5 września 2015 w Systemy operacyjne, programy przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Chciałem przyspieszyć swój PC i kupić dysk SSD za cenę do 300 zł. Jak na razie z moich poszukiwań mam jednego kandydata- Samsung 850 EVO. Co myślicze o tym dysku i czy macie jeszcze jakieś inne dobre propozycje? Pojemność tego dysku może być 120 GB, ponieważ i tak na nim zainstaluje linuksa, a jak stanieją dyski SSD to zamienie go na większy a ten włożę do laptopa.  
Przy okazji macie jakieś porady dotyczące instalacji i konfiguracji linuksa na takim dysku? Coś poza włączeniem obsługi TRIM, np. czy tworzyć partycję SWAP czy nie (widziałem opinie za i przeciw)?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 12 października 2015 przez miro
 
Najlepsza
Tu masz porównanie SSD 128GB z maja br. http://www.instalki.pl/rankingi/18328-najlepsze-dyski-ssd.html

Ja od 1.5 roku mam Plextor'a M5S 128GB, chodzi na SATA 3. Nie narzekam. Znajomy ma M5Pro i również nie narzeka. W podanym zestawieniu następca mojego - M6S - również znajduje się jako polecany dysk. Tak samo typowany przez Ciebie Samsung. Moim zdaniem poczytaj testy (jeśli bardzo zależy Ci na efektywnej pracy) i popatrz na ceny.
komentarz 6 września 2015 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Dzięki za odpowiedź i link. Na pewno sprawdze te dyski. Może wiesz na co brać głównie pod uwagę przy porównywaniu dysków SSD? Można się trochę pogóbić bo są testy na odczyt/zapis sekwencyjny, 4k itp.
komentarz 6 września 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Czytaj porównania dysków i ich recenzje - w nich są testy, przy których dany tester/recenzent opisuje (czy też wyjaśnia) jego wyniki, poza tym na końcu masz podsumowanie ogólne. Natomiast w takich zestawieniach jak podałem, masz plusy i minusy każdego dysku.

Jeśli nie masz nadzwyczajnych wymagań, to po prostu wybierz najtańszy dysk i ewentualnie z najdłuższą gwarancją spośród tych polecanych :)
0 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Ja mam Juz z rok czy dwa Samsunga 840evo i jestem w pelni zadowolony. Zero problemow, predkosc dla kogos kto przesiadl sie ze starych HDD jest po prostu kosmiczna ;) Polecam tę serię dyskow :)
0 głosów
odpowiedź 7 września 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Zdecydowanie Crucial M550 mSata
komentarz 30 stycznia 2017 przez diarkow Nowicjusz (100 p.)

Jeżeli ktoś z Was będzie szukał dysku SSD polecam zerknąć na to porównanie http://gameradar.pl/jaki-dysk-ssd-wybrac-ktory-kupic/ - znajdziecie tam dyski SSD w różnych przedziałach cenowych, także każdy wybierze coś dla siebie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 330 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 615 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,013 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...