• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Witam. Jak to zrobić?

–1 głos
65 wizyt
pytanie zadane 3 dni temu w C i C++ przez MarekPrzywarek Nowicjusz (150 p.)
Witam. Potrzebuje pomocy nie wiem jak zacząć.

Zamodelowac abstrakcyjną klasę liczba mającą pole typ i wartośc. Pole wartośc jest prywatne i jest typu double, pole typ również prywatne o typie string.Typ może miec wartości: ‘bool’, ‘char’, ‘short’, ‘int’, ‘long’, ‘float’, ‘double’. Do prywatnych pól należy dodad odpowiednie setery. Setter typu powinien sprawdzic wartośc argumentu. Jeżeli wartośc nie jest taka jak ‘bool’, ‘char’, ‘short’, ‘int’, ‘long’,’float’, ‘double’, typ jest ustawiany na ‘double’. Klasa powinna miec konstruktor bezargumentowy, argumentowy oraz kopiujący Klasa posiada polimorficzną metodę wypisz(), która ma wyświetlad na ekranie wartośd liczby w zależności od typu.

Przykład:

Wartośd: 0.0 , typ : ‘bool’: Na ekranie wyświetlane false
Wartośd: 1.0 , typ : ‘int’: Na ekranie wyświetlane 1
Wartośd: 1.2345 , typ : ‘float’: Na ekranie wyświetlane 1.2345 (6 cyfr)
Wartośd: 1.23456789 , typ : ‘double’: Na ekranie wyświetlane 1.23456789000000 (15 cyfr)
komentarz 3 dni temu przez tangarr VIP (138,360 p.)
Z czym konkretnie masz problem? Zadanie całkiem jasno określa jak ma wyglądać klasa i jakie zadania ma realizować. Jedyne czego brakuje to nazwa settera (w takim bądź razie możesz użyć nazwy "ustaw").
komentarz 3 dni temu przez Oscar Nałogowiec (25,590 p.)
Ja nie bardzo rozumiem dlaczego ta klasa ma być abstrakcyjna oraz jak można pobrać przechowywaną wartość.
komentarz 3 dni temu przez MarekPrzywarek Nowicjusz (150 p.)

@tangarr, co znaczy może mieć wartości: bool, string itd.. ja sama klase stworzyłem, tylko powstał problem jak zrobić sprawdzenie tych  wartości bool, stringów itd.. Co wpisuje się do "double wartosc"?

komentarz 2 dni temu przez tangarr VIP (138,360 p.)

Też zupełnie nie rozumiem co autor miał na myśli mówiąc klasa abstrakcyjna.
Klasa ma mieć dwa pola prywatne: typ (typu std::string) oraz wartosc (typu double). Pole typ ma przyjmować jedną z wartości: ‘bool’, ‘char’, ‘short’, ‘int’, ‘long’, ‘float’, ‘double’.
Funkcja wypisz ma wypisywać wynik w innej postaci w zależności od wartości zmiennej typ.
Wartość pola typ ma być ustawiana w setterze. Jeżeli zrobisz setter w stylu

void ustawInt(int wartosc);

to pole typ ustaw na "int".
Settery możesz napisać również używając przeciążania funkcji

void ustaw(int wartosc);
void ustaw(double wartosc);
void ustaw(bool wartosc);

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,491 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2015 w JavaScript przez kaczmar Początkujący (490 p.)

88,311 zapytań

136,904 odpowiedzi

305,517 komentarzy

58,593 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...