• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed C++ Wyświetlenie ostatniego znaku dowolnego wyrazu

0 głosów
52 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca w C i C++ przez Noizz00 Użytkownik (590 p.)
zamknięte 10 czerwca przez Noizz00

Cześć, chciałem napisać program zwracający ostatni znak pobranego wyrazu, np. program pobiera 'drzewo' do zmiennej string wyraz i zwraca znak 'o'. Chciałem użyć w tym celu instrukcji wyraz.length(), żeby policzyła ilość znaków, aby było wiadomo, który będzie ostatni. Nie wiem tylko, czy jest możliwe sczytanie wartości z tej instrukcji do jakiejś zmiennej typu int x, a wtedy użycie cout << wyraz[x+1]; aby wyświetlić ostatni znak. Jeśli się tak da, prosiłbym o wyjaśnienie jak to zrobić :) 

komentarz zamknięcia: Znaleziono odpowiedź na pytanie.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca przez Apled Mądrala (7,300 p.)
wybrane 10 czerwca przez Noizz00

Najlepsza
std::string str;
std::cin >> str;

std::cout << str[str.length()-1] << '\n';

int last = str.length()-1;
std::cout << str[last] << '\n';

W tym nie ma żadnej filozofii. Możesz to bezpośrednio podać .length()-1. I to właśnie ma być -1, a nie tak jak tu podałeś cout << wyraz[x+1];. Length zwraca długość stringa, a indeksowanie odbywa się od 0, więc "drzewo" mając 6 znaków, ostatni znak ma na pozycji 5 - zawsze N - 1.

komentarz 10 czerwca przez Noizz00 Użytkownik (590 p.)
Dzięki, problem leżał w tym x+1, bo próbowałem robić to samo i zwracało pustkę :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2021 w C i C++ przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,780 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 336 wizyt

88,677 zapytań

137,288 odpowiedzi

306,652 komentarzy

58,873 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...