• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed C++ Wyświetlenie ostatniego znaku dowolnego wyrazu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
258 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2022 w C i C++ przez Noizz00 Użytkownik (910 p.)
zamknięte 10 czerwca 2022 przez Noizz00

Cześć, chciałem napisać program zwracający ostatni znak pobranego wyrazu, np. program pobiera 'drzewo' do zmiennej string wyraz i zwraca znak 'o'. Chciałem użyć w tym celu instrukcji wyraz.length(), żeby policzyła ilość znaków, aby było wiadomo, który będzie ostatni. Nie wiem tylko, czy jest możliwe sczytanie wartości z tej instrukcji do jakiejś zmiennej typu int x, a wtedy użycie cout << wyraz[x+1]; aby wyświetlić ostatni znak. Jeśli się tak da, prosiłbym o wyjaśnienie jak to zrobić :) 

komentarz zamknięcia: Znaleziono odpowiedź na pytanie.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)
wybrane 10 czerwca 2022 przez Noizz00
 
Najlepsza
std::string str;
std::cin >> str;

std::cout << str[str.length()-1] << '\n';

int last = str.length()-1;
std::cout << str[last] << '\n';

W tym nie ma żadnej filozofii. Możesz to bezpośrednio podać .length()-1. I to właśnie ma być -1, a nie tak jak tu podałeś cout << wyraz[x+1];. Length zwraca długość stringa, a indeksowanie odbywa się od 0, więc "drzewo" mając 6 znaków, ostatni znak ma na pozycji 5 - zawsze N - 1.

komentarz 10 czerwca 2022 przez Noizz00 Użytkownik (910 p.)
Dzięki, problem leżał w tym x+1, bo próbowałem robić to samo i zwracało pustkę :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2021 w C i C++ przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 655 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...