• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Oracle SQL Developer - Error ORA-00054

Object Storage Arubacloud
+1 głos
357 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2022 w SQL, bazy danych przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)

Witam, 

jestem właśnie w trakcie tworzenia projektu na zaliczenie przedmiotu Bazy Danych na studiach. Wszystko robię w programach od Oracle'a, bo takie są wymagania. Najpierw w DataModelerze stworzyłem sobie schematy, porobiłem relacje itd, a następnie przeniosłem wszystko do SQL Developera. Potem pouzupełniałem wszystkie tabele jakimiś danymi co zajęło mi ogarom czasu. Kiedy w końcu udało mi się skończyć wprowadzanie danych do tabel  (poleceniami insert) postanowiłem zrobić sobie krótką przerwę. Gdy wróciłem po jakichś 5-10min i zacząłem dalszą pracę nad projektem, po chwili zauważyłem, że wszystkie tabele które wcześniej uzupełniałem są zupełnie puste, a dodatkowo kiedy spróbowałem jedną z nich usunąć, pojawił mi się taki błąd: 

Widziałem na stackoverflow, że ktoś pisał coś o użyciu "commit" albo "rollback", lecz żadne z tych poleceń nie pomogło w moim przypadku. Pozostałych odpowiedzi niestety nie rozumiem, bo z programem Oracle SQL Developer poza wprowadzaniem poleceń typu Select, Create, Drop, Insert, Update itp. nigdy nic nie robiłem. 

Nie znam też żadnych ważnych informacji o tej bazie, poza moim loginem i hasłem (które z kolei zostały rozdane każdemu studentowi). 

Czy w związku z tym mógłby mi ktoś pomóc z naprawieniem tego (najlepiej jak najszybciej, bo termin oddania tego projektu mija jutro)?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2022 przez Wiciorny Ekspert (272,090 p.)
Otwórz menadżer zadań, procesy etc. sprawdź czy nie masz otwartej poprzedniej sesji i ją po prostu niepoprawnie zakończyłeś. Przez to aktualny stan - np commit,  trzyma tabelę i nie pozwala na inne operacje Zakończ wszystkie połączenia, ktore moga wykorzystywać tą tabelę. I na nowo przejdzie bez bledu.

Pamiętaj że jeśli chcesz coś wykonywać na tabeli, np usuwanie, modyfikacja musisz być od niej odłączony.
komentarz 4 czerwca 2022 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Nie wiem w jaki sposób to się stało, ani też kiedy, ale próbując usunąć tabelę przed chwilą jakimś cudem nagle zadziałało bez problemu, a dosłownie nic z tego co pisałeś, ani nic innego też nie zrobiłem. Naprawiło się chyba samo z siebie.

Tak czy siak, dzięki wielkie za pomoc. Może przyda się twoja podpowiedź w przyszłości.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,512 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2019 w SQL, bazy danych przez AdrianK Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 5,058 wizyt
pytanie zadane 9 października 2017 w SQL, bazy danych przez PiotrekPiotras Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2023 w SQL, bazy danych przez haitoke Nowicjusz (240 p.)

92,669 zapytań

141,567 odpowiedzi

320,033 komentarzy

62,034 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...