• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Oracle SQL Developer - Error ORA-00054

Object Storage Arubacloud
+1 głos
314 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2022 w SQL, bazy danych przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)

Witam, 

jestem właśnie w trakcie tworzenia projektu na zaliczenie przedmiotu Bazy Danych na studiach. Wszystko robię w programach od Oracle'a, bo takie są wymagania. Najpierw w DataModelerze stworzyłem sobie schematy, porobiłem relacje itd, a następnie przeniosłem wszystko do SQL Developera. Potem pouzupełniałem wszystkie tabele jakimiś danymi co zajęło mi ogarom czasu. Kiedy w końcu udało mi się skończyć wprowadzanie danych do tabel  (poleceniami insert) postanowiłem zrobić sobie krótką przerwę. Gdy wróciłem po jakichś 5-10min i zacząłem dalszą pracę nad projektem, po chwili zauważyłem, że wszystkie tabele które wcześniej uzupełniałem są zupełnie puste, a dodatkowo kiedy spróbowałem jedną z nich usunąć, pojawił mi się taki błąd: 

Widziałem na stackoverflow, że ktoś pisał coś o użyciu "commit" albo "rollback", lecz żadne z tych poleceń nie pomogło w moim przypadku. Pozostałych odpowiedzi niestety nie rozumiem, bo z programem Oracle SQL Developer poza wprowadzaniem poleceń typu Select, Create, Drop, Insert, Update itp. nigdy nic nie robiłem. 

Nie znam też żadnych ważnych informacji o tej bazie, poza moim loginem i hasłem (które z kolei zostały rozdane każdemu studentowi). 

Czy w związku z tym mógłby mi ktoś pomóc z naprawieniem tego (najlepiej jak najszybciej, bo termin oddania tego projektu mija jutro)?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
Otwórz menadżer zadań, procesy etc. sprawdź czy nie masz otwartej poprzedniej sesji i ją po prostu niepoprawnie zakończyłeś. Przez to aktualny stan - np commit,  trzyma tabelę i nie pozwala na inne operacje Zakończ wszystkie połączenia, ktore moga wykorzystywać tą tabelę. I na nowo przejdzie bez bledu.

Pamiętaj że jeśli chcesz coś wykonywać na tabeli, np usuwanie, modyfikacja musisz być od niej odłączony.
komentarz 4 czerwca 2022 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Nie wiem w jaki sposób to się stało, ani też kiedy, ale próbując usunąć tabelę przed chwilą jakimś cudem nagle zadziałało bez problemu, a dosłownie nic z tego co pisałeś, ani nic innego też nie zrobiłem. Naprawiło się chyba samo z siebie.

Tak czy siak, dzięki wielkie za pomoc. Może przyda się twoja podpowiedź w przyszłości.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,487 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2019 w SQL, bazy danych przez AdrianK Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 5,035 wizyt
pytanie zadane 9 października 2017 w SQL, bazy danych przez PiotrekPiotras Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 173 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2023 w SQL, bazy danych przez haitoke Nowicjusz (240 p.)

92,542 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,482 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...