• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mobilna Szkoła m-szkola.pl - jak mogę wypromować swoją aplikację? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
768 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Nasze projekty przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
edycja 2 września 2015 przez PiotrObst
Witajcie,

w marcu rozpocząłem pisanie swojej aplikacji pt. Mobilna Szkoła.

Polega ona na tym, że każda szkoła w Polsce może się dodać (i plany lekcji, informacje itd), a następnie każdy użytkownik może wybrać szkołę w mojej aplikacji i mieć dostęp do:

- planu lekcji,

- zastępstw,

- dzienniczka,

- facebooka szkoły,

- strony szkoły.

 

więcej info na www.m-szkola.pl

liczę na waszą pomoc - Piotr Obst, Mobilna Szkoła

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.m_szkola.mobilnaszkola

nowa strona ale jeszcze nie gotowa tutaj: http://m-szkola.pl/m-szkola
Możliwe odpowiedzi:
podoba mi się (21 głosów, 95%)
nie podoba mi sie (1 głos, 5%)
pomogę ci! (0 głosów)

8 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 września 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 1 września 2015 przez Dorion300

Regularne dodawanie aktualizacji

Dzięki temu będzie często na liście "ostatnio zaktualizowanych"

Zachęcenie użytkowników do pozostawienia komentarza lub opinii 

Im większa dobra ocena tym popularniejsza i jesteś bliżej szczytu. (będzie w polecanych a może i nawet w najlepszych) 

 

Reklamy

https://www.google.pl/adwords/ 

Ukryte Rekalmy, kryptoreklama, cicha reklama

Bardziej chamska sprawa.

 

Ale stwórz sobie konto na randomwoych portalach o nicku np. "Szklanka2045"

Zrób tak abyś był troszkę popularny na określonym forum.

A potem walnij sobie gdzieś reklamę, oczywiście ukrytą.

tworząc nowy wątek o tekście "Witam, ostatnio zainteresowałem się tą aplikacją, co o niej myślicie? mi się podoba".

A najlepiej odpowiadać na wątki np."Co polecacie do szkoły?" na to odpowiadasz "Używam tej wspaniałej aplikacji i działa bez problemu, bardzo fajna"

Akurat reklamy aplikacji mobilnych które są pomocne do szkoły w trakcie rozpoczęcia semestru jest idealnym pomysłem.

O i już pojawił się pewien wątek o aplikacjach:

https://forum.pasja-informatyki.pl/56492/aplikacja-do-pomocy-w-szkole

komentarz 1 września 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Jako admin dość sporego forum mogę od razu uprzedzić, że z tą chamską reklamą tak prosto nie jest i dość szybko jest wykrywana ;)
komentarz 1 września 2015 przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
Wcale nie będzie widać że to reklama.
komentarz 1 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
przydatne, dzięki
+1 głos
odpowiedź 1 września 2015 przez migacz100 Mądrala (5,410 p.)
A może wysłał byś pare formalnych listów do kilku szkół w okolicy proponując im twój system?
komentarz 1 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
w okolicy załatwię w tym miesiącu, to już ogarnąłem prawie ale w skali polski to nie takie proste!
komentarz 1 września 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Nie od razu Rzym zbudowano
komentarz 1 września 2015 przez migacz100 Mądrala (5,410 p.)
Właśnie dlatego proponuje szkoły w okolicy :)
0 głosów
odpowiedź 1 września 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
edycja 1 września 2015 przez Hubert Murawski
Wszystko okej, tylko takie portale już istnieją np. librus.pl, czy w moim mieście pe.szczecin.pl. Ale trzymam kciuki, może kiedyś uda Ci się wygrać przetarg i zastąpić te wiecznie mulące się portale :)

@edit nie byłbym sobą, gdybym nie ocenił designu, ogólnie masz mocne 8/10 (oceniam stronę główną, bez logowania się etc.). Popracowałbym nad nawigacją oraz odróżnił kolorystycznie "Jak to wygląda?" z "Kto jest z nami?" - tutaj nie mówię o innych kolorach, a o odcieniu. Co do loga 2/10 jak to mówią, nie jest brzydkie, jest proste i czytelne, lecz jest strasznie niedopracowane (przynajmniej dla mojego oka ;) )
komentarz 1 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
strona już powstaje nowa, widziałeś wygląd aplikacji? jak nie to zapraszam na google play "Mobilna Szkoła"
komentarz 1 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
ale librus ma appke?
komentarz 1 września 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Ciężkie pytanie mi zadajesz, ponieważ byłem jego użytkownikiem za czasów gimnazjum. Wygooglowałem i tak ma https://play.google.com/store/apps/developer?id=Librus+Sp.+z+o.o. - osobna dla nauczyciela, osobna dla ucznia. Ciężko Ci będzie przebić się przez tego typu portale, ale musisz uderzać w mniejsze miasta, mniejsze szkoły chociaż z tego co wiem (bynajmniej u mnie w mieście) były przetargi i większość szkół otrzymała darmowy dostęp do naszej platformy edukacyjnej http://pe.szczecin.pl (nie posiada aplikacji, a serwery są tak obciążone w czasie lekcji, że to jest dramat). Masz szanse, jeżeli to co stworzysz będzie mega stabilne.

0 głosów
odpowiedź 1 września 2015 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
Jak wchodzę na stronę to nie wiem do czego służy aplikacja...

wiem tylko że moja szkoła może być szybka ^.^

Zrób wyjaśnienie działania aplikacji albo poszczególnych elementów lub prościej napisz co dzięki tej aplikacji mogę robić...
komentarz 1 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
jak już wspominałem robię nową stronę z opisem
komentarz 1 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
jutro wstawię i dam linka ale to 80% zrobione
0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Aplikacja jak i strona zachęca do skorzystania, ale liczba użytkowników już nie. Proponuje usunąć je z storny. Spodobała mi się, ale liczba użytkowników nie zachęca, więc zrezygnowałem.

Aplikacja sama w sobie jest trochę bezużyteczna [Przynajmniej z opisu]. Teraz nawet mniejsze szkoły mają swoje strony, na których wszystko co jest potrzebne uczniom. Jeżeli dodasz coś na prawdę użytecznego, czegoś co nie ma każda szkoła aplikacja może zaistnieć na rynku.

Edit: Możesz dodać funkcje znajdywania następnych szkół dla uczniów podstawówki, miałoby to wyglądać tak, że gdy ktoś jest w 6, 3 klasie to na końcu drugiego semstru, bedą co jakiś czas pojawiać się szkoły w twojej okolicy, a jeżeli dodać do tego znajomych i zachęcać użytkowników następnej szkoły na podstawie znajdujących się tam znajomych [np. z facebooka] to byłoby fajnie. Spoko też pomysł na zarobienie na szkołach :) [Oczywiście to bedą reklamy, relamy = miliony]

- To jest tylko moja opinia nie sugeruj się nią za bardzo, nic nie osiągnąłem, myślę że wszystko wiem :).
komentarz 3 września 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Cooooo? Czyli mówisz, że aplikacja jest dobra po ilościach użytkowników? Tak? 

Jeżeli aplikacja ma mało użytkowników to jest słaba? Przecież każdy musi zacząć. Twoje słowa. "Stworzyliśmy nowy produkt ale liczba użytkowników nie przekraca 10 więc wywalmy go do kosza mimo że udostępniliśmy kilka dni temu" 

komentarz 3 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
Ta dyskusja do niczego nie prowadzi
komentarz 3 września 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Muszę się zgodzić :)
komentarz 3 września 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 3 września 2015 przez Dorion300

Cooooo? Czyli mówisz, że aplikacja jest dobra po ilościach użytkowników? Tak? 

Jeżeli aplikacja ma mało użytkowników to jest słaba? Przecież każdy musi zacząć. Twoje słowa. "Stworzyliśmy nowy produkt ale liczba użytkowników nie przekraca 10 więc wywalmy go do kosza mimo że udostępniliśmy kilka dni temu" 

Proszę cię, czytaj uważniej. 

 gdyż użytkownik nie wie czy aplikacja jest dobra.

Gdzie ja napisałem? 

że aplikacja jest dobra po ilościach użytkowników 

Gdzie?

Im więcej użytkowników tym więcej oceń, przez co można stwierdzić ogólną ocenę aplikacji.

komentarz 3 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
To liczba szkół a użytkowników appki są setki
0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
edycja 16 stycznia 2016 przez PiotrObst
komentarz 2 września 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Potrzebujesz dobrego copywritera i lepszego rozplanowania. Widziałeś by jakikolwiek autor jakiegoś portalu pisał wzmiankę o sobie na stronie głównej?
0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Brak RWD
Brakuje plynnosci :hover

Poza tym wyglada calkiem Pro, ale nie mialem czasu sie zaglebiac
komentarz 2 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
komentarz 2 września 2015 przez Benek Szeryf (91,070 p.)

Twoja szkoła, a nie twoja szkoła. Zmień sobie to, bo troszkę razi.

komentarz 2 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
Twoja w sensie że z dużej? Czy o co chodzi? Gdzie?
komentarz 2 września 2015 przez Benek Szeryf (91,070 p.)
Tak, jeszcze w innych miejscach się doszukałem "twoja" z małej litery.
komentarz 2 września 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Tak widzialem, rwd istnieje do polowy ;p
komentarz 2 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
Co to RWD ?!
komentarz 2 września 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)

RWD

 

 

 

fdgdfgdfgfdgdfgdfgfdgdf

0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
bardzo dobry pomysł, acz nie skorzystam ponieważ LO do którego właśnie się wybrałem, posiada szatańskie narzędzie, w postaci elektronicznego dziennika. Sądzę że w niedalekiej przyszłości niemal wszystkie szkoły będą miały zainstalowane te plugastwa. toteż twoja aplikacja bedzie coraz mniej przydatna
komentarz 2 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
Aplikacja jest kompatybilna z dziennikiem i moja appki to nie dziennik tylko otwiera dziennik który szkoła używa
komentarz 2 września 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
tak, ale aplikacja z której korzysta moja szkoła (dzienniczek+) posiada wbudowany plan lekcji i nie ma potrzeby używania zewnętrznej aplikacji do tego celu.
komentarz 2 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
Moja też ale użytkownicy wolą moją
komentarz 2 września 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
twoja aplikacja po stuknięciu w "dzienniczek" wywala mnie do przeglądarki do strony dziennika.

w dzienniczek+ mam wszystko: oceny, frekwencje nauczycieli, terminarz sprawdzianów, zadania domowe, uwagi oraz plan lekcji. i to wszystko wewnątrz tej aplikacji bez potrzeby przechodzenia do przeglądarki

bez urazy, ale dlaczego miałbym używać twojej aplikacji skoro producent systemu dzienników elektronicznych dał znacznie bardziej wszechstronne narzędzie?
komentarz 2 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
Bo w dzienniczek + trzeba się logować
komentarz 2 września 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
wchodząc na stronę elektronicznego dziennika w przeglądarce z poziomu twojej aplikacji również trza się zalagować

ok, zakończmy ten offtop

podsumowywując: mocno szanuję twoją pracę, ale myślę, że raczej się nikomu nie przyda.
komentarz 3 września 2015 przez PiotrObst Początkujący (260 p.)
W mojej nie trzeba się logować aby zobaczyć np. Plan lekcji

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 605 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2022 w Nasze projekty przez xPUSTYx Użytkownik (740 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 284 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...