• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w nauce Python

Object Storage Arubacloud
0 głosów
651 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2022 w Python przez W1ck Nowicjusz (150 p.)
Cześć jestem Piotr i mam 15lat. Aktualnie uczęszczam do Technikum na informatyka. Od zawsze mam marzenie by zostać programistą. I tu jest moje pytanie. Jak nauczyć się pythona chodzi mi o jakieś kursy w formie w formie wideo lub jakieś strony strony internetowe byle w języku Polskim.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2022 przez niezalogowany

To bardzo dobrze,

Jak wspomniano powyżej najważniejszy jest język angielski.

Co do Pythona to masz dużo opcji: kursy, książki itd. Kursów jest dużo, ale tutaj konkretnie nie mogę Ci nic polecić, ponieważ nie mam w tym obeznania. Ja zacząłem od tej książki, ale jeżeli nie jesteś jeszcze pewny czy on jest dla Ciebie to na youtube masz bardzo dużo darmowych kursów po polsku i angielsku. Bo pomimo tego, że Python jest przedstawiany jako prosty język "do wszystkiego" to tak nie jest głównie ze względu na jego prędkość w porównaniu do innych języków (chodź są pewne metody przyspieszające jego działanie). Python to głównie backend na stronach internetowych, analiza danych i uczenie maszynowe (oraz kilka mniej popularnych zastosowań). Ale i tak zachęcam Cię do nauki, bo to może być również wstęp do innych języków.

Życzę powodzenia  i sukcesów w nauce! :)

+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2022 przez Helmik Użytkownik (680 p.)

Noo najważniejszy język dla programisty to język angielski więc od tego polecam zacząć, bo nawet jeśli zaczynając naukę dasz sobie jakoś radę wyłącznie po polsku choć może być ciężko, to w pracy już na pewno nie dasz rady. Mogę Ci na pewno polecić tę książkę https://helion.pl/ksiazki/python-instrukcje-dla-programisty-wydanie-ii-eric-matthes,blkpy2.htm#format/d, a napewno pierwszą część z trzech w niej zawarte chociaż według mnie i tak warto przepracować całość. Jeśli wolisz coś bardziej interaktywnego, to polecam tę stronę internetową https://www.w3schools.com/python/. No jest po angielsku, prawda, ale naprawdę będzie ciężko znaleźć coś dobrego po polsku. Jak już ogarniesz podstawy to zacznij robić jakieś swoje projekty, realizuj swoje pomysły lub znajdź przykładowe projekty w internecie, jest ich masa. Nawet nie musisz ich kończyć (choć oczywiście sfatysfakcja ze skończonego projektu jest nie do opisania), ważne, żebyś teorię, której się nauczyłeś wykorzystywał w praktyce, programowania się uczy przez programowanie. Powodzenia!

komentarz 14 kwietnia 2022 przez Helmik Użytkownik (680 p.)
Jakbyś potrzebował pomocy, to możesz śmiało pisać na maila kalinowski@linux.pl, nie jestem jakimś ekspertem i sam się dopiero dostałem do profesjonalnego świata IT, ale mogę Ci służyć radą jakbyś potrzebował i miał problem żeby w ogóle zacząć
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2022 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2022 przez LisekPolska Początkujący (340 p.)

poradniki

Polecam fajny kanał sam się z niego uczę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,209 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,394 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...