• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python - wybór konkretnej książki na początek

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,177 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2021 w Python przez niezalogowany

Witam,

Już jakiś czas temu ( około roku ) zadawałem pytanie dotyczące wyboru książki do pythona (książka, a nie kurs, dlatego, że potrzebuję mieć wszystko w jednym miejscu). Otrzymałem dużo odpowiedzi za co bardzo dziękuję. W ciągu tego czasu raczej zbyt dużo nie zrobiłem. Teraz idą święta i zamierzam już wziąć się za to na poważnie. Jednak muszę wybrać 1 z 6 pozycji. 

- Python dla każdego. Podstawy programowania. Wydanie III / Michael Dawson

- Python. Nowoczesne programowanie w prostych krokach. Wydanie II / Bill Lubanovic

- Python. Instrukcje dla programisty. Wydanie II / Eric Matthes 

- Python Szybko i prosto. Wydanie II / Naomi Ceder

- Python na poważnie / Danjou Julien

- Python. Wprowadzenie. Wydanie V / Mark Lutz

Chcę was prosić o wybór konkretnej książki na początek z tego zbioru. Zależy mi na najważniejszych podstawach składni, ale i rozwinięciu tego. 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc z waszej strony

Pozdrawiam :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
wybrane 5 grudnia 2021
 
Najlepsza

Kierowałbym się nie tylko tym co jest Bestsellerem i ma dobre opinie, ale tym co jest już jakiś czas: nie jest strikte nowe, gdyż wtedy raz ze ma więcej opini, dwa no po prostu liczba egzemplarzy kupionych np. jest większa.
https://helion.pl/ksiazki/python-wprowadzenie-wydanie-v-mark-lutz,pytho5.htm#format/d

- Python. Wprowadzenie. Wydanie V / Mark Lutz 
Ta pozycja jest najbardziej "oceniana 67" dodatkowo sam polecam, nie do końca na super start-> ale niezrozumiałe rzeczy można spokojnie wyjaśnić przez internet, co też dodatkowo warto dodać python jest dosyć prosty i przyjemny więc tym bardziej jest to dobre rozwiązanie 
I przede wszystkim książka warta uwagi i to niejednokrotnie czytałem, sam też przeczytałem: 

Python. Instrukcje dla programisty

https://helion.pl/ksiazki/python-instrukcje-dla-programisty-wydanie-ii-eric-matthes,blkpy2.htm#format/d


Polecam ogólnie też sam oficjalny tutorial : https://docs.python.org/3/tutorial/
Python jest naprawdę dobrze rzowinięty i książka nie zawsze jest "dobrym rozwiązaniem" na start- ale warto mieć i warto czytać. 

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2021 przez StBanas Nowicjusz (140 p.)
Ja wybrałbym Marka Lutza. Najwięcej wiedzy bardzo ładnie powiązanej. logiczny układ. Niestety, do czytania to trzeba mieć w tym wypadku dużo cierpliwości, bo to naprawdę obszerny materiał.
komentarz 5 grudnia 2021 przez niezalogowany
Właśnie ją postanowiłem wybrać. Już u mnie jest :)
komentarz 5 grudnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Mark Lutz jest b. dobry, ale to ostatnie tłumaczenie dotyczy niestety dość starych wersji Pythona.
komentarz 6 grudnia 2021 przez niezalogowany
No to jest w większości Python 3.3

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 6,864 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 407 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w Python przez Peter_Krze Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 8,633 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...