• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prawa autorskie, publikowanie zdjęć

Object Storage Arubacloud
+1 głos
353 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Offtop przez Lukaspar Użytkownik (890 p.)
Witam,

Tworzę stronę internetową i zastanawia mnie jak to jest z publikowaniem zdjęć/obrazków/tapet. Znalazłem w internecie idealnie pasujące tło na moją stronę, i mogę tak po prostu użyć jej, czy szukać kontaktu do twórcy i prosić o pozwolenie?

Polecacie jakieś strony w której jest zbiór obrazków które można legalnie używać na stronie?

I jeszcze jedno, jeśli strona jest poświęcona np tematyce gier komputerowych, to chcąc napisać artykuł o danej grze, + dołączyć do niego obrazki z tej gry, musze prosić o pozwolenie?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 września 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
Musisz zobaczyć, czy ktoś nie nałożył na to licencji :)
komentarz 1 września 2015 przez Lukaspar Użytkownik (890 p.)

W jaki sposób?

Chodzi mi dokladnie o to tło z tej strony click

komentarz 2 września 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
No ja nie widzę żadnego info na temat licencji - także wydaje mi się, że możesz jego użyć. Albo wyślij do niego prywatną wiadomość, ewentualnie poszukaj info w regulaminie strony o tym :)
0 głosów
odpowiedź 1 września 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Warto poczytać... LINK

0 głosów
odpowiedź 1 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Jeśli chcesz wykorzystać jakąś grafikę w swoim artykule, to możesz się posiłkować tzw. prawem cytatu. Wymagane jest wtedy tylko podanie źródła.

Co do tła, to już sprawa taka prosta nie jest. Powyższe prawo działa tylko dla jakiś prac tematycznych. Jeśli chcesz właśnie wykorzystać to tło, a nie żadne inne, to musisz zorientować się, jakie ma ono licencję. Jeśli nie ma, to zostaje ci tylko kontakt z autorem.

Co do stron z otwartymi grafikami, to polecam tę stronę: https://pixabay.com/pl/.

Pozdrawiam!

 

–2 głosów
odpowiedź 1 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
szukaj maretiałów na licencji GNU GPL

( z tego co się orienstuje to można je używać do wali ale nie można na nich zarabiać)
komentarz 1 września 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
edycja 5 września 2015 przez Strategiusz
To jest szerzenie mitów. GNU GPL nie ma nic wspólnego z zarabianiem. Przykład: Red Hat Linux.

Do woli można używać materiałów CC0, czyli public domain. Po prostu bierzesz i robisz totalnie co chcesz, bez pytania kogokolwiek o nic. Ale nie przypiszesz sobie praw autorskich osobistych, bo to jest po prostu fakt, że nie jesteś autorem czegoś.
komentarz 5 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Dzięki za sprostowanie. O tym zarabianiu to powiedzieli mi w szkole.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 237 wizyt
pytanie zadane 6 października 2015 w Offtop przez Duduś Początkujący (380 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2020 w Offtop przez Amatorcpp Obywatel (1,590 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...