• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lokalizację wszystkich folderów 2 c#

Object Storage Arubacloud
+1 głos
97 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2022 w C# przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

Cześć, mam projekt i potrzebuje mieć w tablicy ścieżki do wszystkich folderów na dysku znalazłem coś takiego:
 

string[] files = Directory.GetFiles(@"C:\\", "*.*", SearchOption.AllDirectories);

ale problem polega na tym że to wskazuje lokalizacje wszystkich plików a nie folderów i o ile to bym nawet poprawił sam to mam problem z tym że to po prostu nie działa ponieważ wyskakuje błąd że nie ma dostępu do jakiś tam lokalizacji niby w manifeście zmieniłem aby wymagał uprawnień administratorskich ale to nic nie daje. zna ktoś lepszy sposób albo wie ktoś jak ominąć te foldery do których nie uzyskał dostępu 

1
komentarz 6 kwietnia 2022 przez Velta Maniak (52,370 p.)
edycja 9 kwietnia 2022 przez Velta

w8 up. Chcesz wyszukać ścieżki katalogów, a nie plików, więc raczej należy użyć metody GetDirectories. ;p

Kombinowałbym z tym przeciążeniem:

EnumerationOptions searchOptions = new()
{
    AttributesToSkip = FileAttributes.System,
    RecurseSubdirectories = true,
    ReturnSpecialDirectories = false
};
string[] directories = Directory.GetDirectories(@"C:\", "*", searchOptions);

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 369 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 204 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Gucci Gaduła (4,580 p.)

92,595 zapytań

141,444 odpowiedzi

319,717 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...