• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lokalizację wszystkich folderów 2 c#

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
95 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2022 w C# przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

Cześć, mam projekt i potrzebuje mieć w tablicy ścieżki do wszystkich folderów na dysku znalazłem coś takiego:
 

string[] files = Directory.GetFiles(@"C:\\", "*.*", SearchOption.AllDirectories);

ale problem polega na tym że to wskazuje lokalizacje wszystkich plików a nie folderów i o ile to bym nawet poprawił sam to mam problem z tym że to po prostu nie działa ponieważ wyskakuje błąd że nie ma dostępu do jakiś tam lokalizacji niby w manifeście zmieniłem aby wymagał uprawnień administratorskich ale to nic nie daje. zna ktoś lepszy sposób albo wie ktoś jak ominąć te foldery do których nie uzyskał dostępu 

1
komentarz 6 kwietnia 2022 przez Velta Maniak (51,890 p.)
edycja 9 kwietnia 2022 przez Velta

w8 up. Chcesz wyszukać ścieżki katalogów, a nie plików, więc raczej należy użyć metody GetDirectories. ;p

Kombinowałbym z tym przeciążeniem:

EnumerationOptions searchOptions = new()
{
    AttributesToSkip = FileAttributes.System,
    RecurseSubdirectories = true,
    ReturnSpecialDirectories = false
};
string[] directories = Directory.GetDirectories(@"C:\", "*", searchOptions);

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 350 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Gucci Gaduła (4,580 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...