• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy można zostać programistą bez zawodowego egzaminu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
619 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez RealZemZem Nowicjusz (130 p.)
Witam.

Czy jest możliwość pracy jako programista bez egzaminu zawodowego lub bez studiów?

 

Mam doświadczenie na poziomie średnim, wykonalem kilka kursów z programowania i uczestniczyłem na różnych wykładach, lecz nie posiadam egzaminu ee09, nie mam matury ani studiów, czy nadal jest jakasz szansa na pracę w programistyce?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 marca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Programista tak, informatykiem nie zawsze, jesli nawet takim typowo informatykiem do nauczania w szkole, to wtedy dodatkowo studia z tytułem magistra byc musza, w pozostałych przypadkach możesz nawet byc elektrykiem i zmienić branże.
Próg przebicia jest bardzo ogromny i ciężki, ale nie jest niemożliwy.

Co do matury tutaj nie wiem, to jest bardzo rzadkie i na pewno w corpo beda wymagac minimalnie wyksztalcenia sredniego.
1
komentarz 31 marca 2022 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Co do matury tutaj nie wiem, to jest bardzo rzadkie i na pewno w corpo beda wymagac minimalnie wyksztalcenia sredniego

tak w sumie to spotkał sie ktoś z tym, że firma weryfikowała czy ktoś ma mature?

komentarz 31 marca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
słyszałem że tak, bo generalnie wykształcenie średnie jest praktycznie traktowane jak podstawowe ( przez część firm), więc trzeba je mieć, co ciekawe nie znam tego z autopsji bo ja raczej pracowałem w firmach, gdzie nikt na poziomie tym co był to nawet nie skończył na etapie średnich.
0 głosów
odpowiedź 31 marca 2022 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
tak oczywiście. Liczą się przede wszystkim twoje skille a nie papierek. Wynik egzaminu ee09 jest tak bardzo bezwartościowy, że nie za bardzo da się to wyrazić słowami. Poziom tego egzaminu jest praktycznie zerowy, więc żadna szanująca się firma nie będzie na to patrzeć

Podobne pytania

–3 głosów
0 odpowiedzi 424 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 967 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2020 w C# przez PatrykSladek Początkujący (310 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 492 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...