• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dalszy rozwój - Co i jak?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
276 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Dzień dobry,

Pierwszy raz aplikowałem do firmy zajmującej się typowo tylko IT (Wcześniej pracowałem w firmach, które miały swój oddział IT z reguły składający się z 4 do 8 osobowych ekip). Dwie pierwsze etapy przeszedłem bez problemu, natomiast w trakcie etapu technicznego zostałem przeorany i zorientowałem się, ile wiedzy jeszcze mi brakuje. Takie podstawowe pytania dotyczące tablic, Axios, Local storage, funkcji, rodzaju zmienny itp przeszedłem bez najmniejszego zająknięcia, natomiast poległem na w bardziej zaawansowanych kwestiach.

Zorientowałem (Choć w sumie też zdawałem sobie sprawę, że moja wiedze nie jest też zaawansowana), że jeszcze dużo mi brakuje.

Teraz tutaj pojawia się pytanie. Gdzie mogę się kontynuować rozwijać? Mam ukończone kursy na Udemy które wyjaśniają np. całego Vue i JS'a od podstaw po najbardziej zaawansowane kwestie. Niby mam o tym pojęcie, ale nigdy nie praktykowałem i nie miałem takie potrzeby używać bardziej zaawansowanych rzeczy. Słyszałem o Coderbyte, ale zastanawiam się czy jest wart swojej ceny. Może jakieś alternatywy(Płatne czy nie, jest to obojętne)? Nie za bardzo chce się rzucać na duże projekty z tego powodu, że zajmują bardzo dużo czasu, i z reguły ponad "połowę" już znam i w zasadzie wyłapuje takie małe szczegóły, które uzupełniają moją wiedzę.W pracy nie mam możliwości rozwijać się, ponieważ jestem "skazany" na siebie. Jestem jedynym front-endowcem pracującym na Vue, reszta ekipy to backendowce Pythonowe które nie mają pojęcia o froncie

Chciałbym się najbardziej skupić na PHP / Laravel / JavaScript / Vue oraz bardziej zaawansowane komendy Git

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 marca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
wybrane 26 kwietnia 2022 przez Greeenone
 
Najlepsza

kursy na Udemy... to tylko kursy które nie mają wartości w świetle pracodawcy są dla Ciebie.
Może jakieś szkolenia płatne z egzaminami ? Nie mówie o bootcampie, ale specyfikacje ręzykowe etc. to pomoże na pewno w podbiciu samego CV.

Praktykę nabierzesz tak naprawdę dopiero w pracy- taką realną, co spowoduje, że też zmienisz wizje tego jak to wygląda, bo to inna praktyka niż takie pisanie w domu czy z kursów, a nawet realizowanie własnego projektu. 

Trudno jest doradzić, musisz uczyć się zrozumienia tego, to będzie towarzyszyć Tobie przez całą drogę programisty, pewne algorytmy, analiza danych w zakresie tablic, formatowania obiektów i pewnych rzeczy to jak matematyka trzeba się tego nauczyć  i rozumieć.

natomiast poległem na w bardziej zaawansowanych kwestiach.

to się uczyć tych zaawansowanych kwestii, poczytać książki realizować projekty z wykorzystaniem tego, szukać na blogach dobrych programistów objaśnień, przydatności tego...  
Poznać wzorce projektowe dla danego języka, frameworki które są przydatne w tym co chcesz robić ( najczęstszych problemach w tych technologiach, dobrych rozwiązaniach itd ).

W Internecie tego jest mnóstwo, a zrobienie kolejnego kursu jak widzisz nic Ci może nie da, może po prostu kursy które robisz, nie przepracowujesz sam, nie uczysz się zrozumienia tylko przyklepujesz to co jest i tyle - słuchając tego co tam jest i wpuszczając 1 uchem a wypuszcza się to za kilka dni 

Też pytanie jak na początku pisałem, okej np. egzaminy, certyfikaty- ale to i tak będzie podwalina do CV, pytanie na ile realnie się nauczysz tego - co daje Ci papierek i certyfikat, czy faktycznie opanujesz tę wiedzę. 
Nie wiem, czy masz problem moze z tego typu wiedzą, możę programowanie nie jest dla Ciebie, nie wiem nie potrafisz się nauczyć, czy zrozumieć ? 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2017 w HTML i CSS przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 594 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Asmei Początkujący (270 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...