• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana zawodu- wybór jezyka.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez cichutky Nowicjusz (120 p.)

Cześć wszystkim!

 

Coś się kończy, coś się zaczyna. Postanowiłem się przebranżowić zaczynajac wszystko od zera. Jako, ze z LO jestem niespełnionym informatykiem to wybór padł na programowanie. Obecnie szukam dla siebie języka programowania, z którym mógłbym ubiegać sie o prace w it. Jak sie domyślacie- zaczynam wszystko od początku. W wakacje mam zamiar zrobić 3 miesięczny bootcamp z gwarancja pracy (nie wiem czy mogę podawać firmę) i później spróbować szukać swojego pierwszego szczęścia w nowym zawodzie. Wiem, ze początki są ciężkie ale padnie pytanie co byk chciał robić w programowaniu. Jestem wzrokowcem, wiec podoba mi sie front. Jestem gamerem i robienie gier również jest działem, w którym siebie widzę. Jestem ekstrawertykiem, wiec chciałbym pracować z ludźmi.  Potrafię angielski na przyzwoitym poziomie.To oczywiście telegraficzny skrót, natomiast domyślam sie, ze muszę ciężko pracować na nową drogę zawodową i na moje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Stad kilka dodatkowych:

  • czy kurs javy będzie odpowiedni na rozpoczęcie przygody z programowaniem? Wybieram
  • Między jscript i pythonem. Wiem, ze później mogę uciec do drugiego jezyka itp. 
  • Czy osoba po wykształceniu innym niż informatyczne ma duża szanse rozwoju w tej branży (w moim przypadku medyczne)
  • Czy umiejętności miękkie dużo dają w pracy w it? Jestem osoba dość charyzmatyczna i potrafię pracować w ciężkich zespołach, w ciężkich warunkach.
  • Jak zacząć?… czy bootcamp to dobra opcja jako wprowadzenie?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 360 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 392 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...