• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Procesor się przegrzewa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
773 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez yourpocketwaifu Nowicjusz (120 p.)
Procesor nagrzewa się do ok. 90 stopni, podczas gdy jego zużycie wynosi 20%. Odpalając  jakąkolwiek gierkę po jakimś czasie (parenaście minut do godziny) procesor dochodzi do temperatury krytycznej i się zawiesza. Problem zaczął się po około pół roku od złożenia kompa, wcześniej wszystko dobrze grało. Pastę wymieniłam, komputer wyczyściłam i dalej jest to samo.

Specyfikacja: Intel core i7 10700kf, płyta głw. msi mpg z490 gaming edge wifi,  chłodzenie procka: msi mag core liquid 360R, rtx 2060, corsiar vengance rgb pro 16gb
komentarz 20 grudnia 2021 przez yourpocketwaifu Nowicjusz (120 p.)
niestety nie posiadam żadnego innego chłodzenia, a temperatura w spoczynku waha się od 40-55 stopni
komentarz 21 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Według mnie na 80% jest problem z chłodzeniem, bo nawet jeśli ciepło przechodzi na radiator, to proces transmisji ciepła może być niewystarczająco wydajny.

Nie można wykluczyć, że CPU jest uszkodzone, ale to byłabyś w stanie wykluczyć testując go na innym chłodzeniu.
komentarz 21 grudnia 2021 przez yourpocketwaifu Nowicjusz (120 p.)
Niedługo zabiorę komputer do serwisu i się okaże. Mój nauczyciel mi powiedział, że może obudowa procesora, źle odprowadza temperaturę. Raczej sama w domu się tego nie dowiem, szczególnie, że nie mam innych podzespołów dla porównania
komentarz 21 grudnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Jak rozumiem to jest chłodzenie wodne.

Jeśli byłby problem z odprowadzaniem ciepła do radiatora to raczej przegrzewanie byłoby znacznie szybciej niż po kilkunastu minutach od dociążenia procka. Sam procek to kwestia minuty, dwóch od dociążenia obliczeniami.

Uwzględniając fakt, że wcześniej działało, trochę podejrzewam że zatrzymała się cyrkulacja wody w tym zestawie (np. załamałanie rurki), albo tej wody tam już nie ma.

Warto byłyby sprawdzić temperatury poszczególnych elementów zestawu - tej części na procku, rurek, chłodnicy itp.
komentarz 21 grudnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@yourpocketwaifu, Napisz, jak już będziesz miała diagnozę.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2021 przez Darki Obywatel (1,960 p.)
Tu nie chodzi o sterowniki tylko o odpowiednie nałożenie pasty oraz dokładne oczyszczenie radiatora. Przy wykorzystaniu 20% i temperaturze 90 stopni możliwe że źle przymocowałeś radiator. Sprawdź czy się czasem nie rusza.
komentarz 19 grudnia 2021 przez yourpocketwaifu Nowicjusz (120 p.)
paste nałożyłam ponownie, i wydaje mi się, że raczej dobrze to zrobiłam, i nic mi nie się też nie rusza
komentarz 19 grudnia 2021 przez Darki Obywatel (1,960 p.)
Jeżeli pasta jest właściwie nałożona, to pozostaje sprawa wentylatorów oraz oczyszczenia radiatora. Nie zamykaj obudowy i sprawdź czy wszystkie "chodzą" a szczególnie ten na radiatorze.
komentarz 19 grudnia 2021 przez yourpocketwaifu Nowicjusz (120 p.)
dzięki
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2022 przez DC guAd2KnVn3 Obywatel (1,410 p.)
wymień pastę a najlepiej chłodzenie

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 21 października 2023 w Sprzęt komputerowy przez Jack8993 Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...