• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Na ile dokładnie można sprawdzić co było drukowane?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
665 wizyt
pytanie zadane 26 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez wideraria Nowicjusz (150 p.)
Witam, zaznaczam, że totalnie nie znam się na komputerach. Wydrukowałam coś z Excel. Plik ten zawierał mnóstwo danych ale wydrukowałam tylko 3 kolumny - co będzie widział administrator urządzenia? Czy będzie widział tylko że drukowałam z Excel z pliku X, czy będzie widział co konkretnie wydrukowałam, czyli że wydrukowałam zakres - konkretnie 3 kolumny? I drugie pytanie też dotyczące wydruków na tym samym kompie: zrobiłam print screen, wkleiłam do Painta, wycięłam zakres, który mnie interesował, zrobiłam w paint ctrl+N, bez zapisu i wkleiłam wycięty zakres, następnie wydrukowałam (bez zapisywania), potem wkleiłam następnego printa w ten sam sposób i tak kilka razy wszystko bez zapisu - czy tu też będą widzieli, co dokładnie było drukowane? Czy tylko, że coś z paint drukowałam. System na komputerze to Windows 10 albo wyższy, drukowane na urządzeniu wielofunkcyjnym Kyocera w baaardzo dużej firmie  drukarka sieciowa, być może ma własną pamięć, każdy ma własny kod do drukowania tylko tego, co sam wysłał na drukarkę. Teraz mam kłopoty i nie wiem czy widzą, że wydrukowałam to co można, a nie to co zabronione. Muszę to wiedzieć by się wybronić.

Bardzo proszę o pomoc.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
wybrane 26 października 2021 przez wideraria
 
Najlepsza
Administrator jeśli uwzględni samą drukarke to wie "że coś było drukowane i w jakiej ilości, nie wie co konkretnie na papierze" ale jeśli komputer też jest kontrolowany, to administrator wie jakie pliki i co było posłane do druku i co będzie drukowane, wtedy generalnie wie wszystko.
Będą wiedzieć co jest drukowane bo wysyłasz PLIK DO druku ten plik może mieć wgląd przez każdego.

Więc tak wysyłając plik wiedzą co będzie drukowane
komentarz 26 października 2021 przez wideraria Nowicjusz (150 p.)
Bardzo dziękuję za szybką i bardzo konkretną odpowiedź.

Dopytam tylko: patrząc po jakimś czasie wstecz mogą sprawdzać również tak szczegółowo?
komentarz 26 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
do póki nie oddasz swojego sprzętu np firmowego i nie wyczyszczą go, te dane w historii zostają tak długo jak ktoś ich nie usunie, nie wiem możliwe że są usuwane automatycznie po "określonym czasie" ile to może być miesiące? lata? czasami wcale, trudno jest powiedzieć.
Na pewno na urządzeniu znajdują się tak długo jak nie jest ono resetowane, czyli nawet cały czas, to samo w kwestii przepływu przez sieć firmową.

Np coś przesłane 1,5 roku temu można sprawdzić co tego dnia na PC robił pracownik, jakie strony odwiedził etc.
1
komentarz 26 października 2021 przez wideraria Nowicjusz (150 p.)
Rozumiem. Bardzo dziękuję za pomoc. Teraz już wszystko jasne.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 627 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Ichilnia Początkujący (260 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...