• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Realtek PCIe GbE Family Controller nie jest widoczny w systemie Windows 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
684 wizyt
pytanie zadane 23 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez negrokebab Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 25 października 2021 przez negrokebab
Witam,

Ostatnio dużo ludzi pobiera Windowsa 11 i ja też chciałem wykonać taką operację na swoim komputerze. Posiadam płytę główną MSI Tomahawk B450 z wbudowaną już kartą sieciową Realtek PCIe GbE Family Controller. Miałem sterowniki BIOSu z 2019 roku, więc chciałem je zupdate'ować. Na stronie MSI widzę najnowszą aktualizację jaka jest do pobrania i widzę, że ma wsprarcie dla Win11. Update'uje BIOS, restartuje komputer i patrzę, a tu nie ma internetu. Najpierw wyciągam i wkładam ponownie kable ethernet, ale status dalej ten sam - brak internetu. Wchodzę w ustawienia i daję "Rozwiąż problemy" i Windows 10 mówi, że wszystko w porządku. W menedżerze urządzeń karta sieciowa Realtek jest z takim żółtym trójkątem i wykrzyknikiem. Próbowałem updatetować sterowniki do tej karty, no ale Windows mówi, że wszystko jest aktualne. W ustawieniach internetu dałem "Zmień opcję karty", a tam nawet nie ma mojej karty sieciowej (jakbym w ogóle jej nie posiadał). W menedżerze urządzej dałem jeszcze "auto disable gigabit" na "Re-Link, Battery or AC", ale to też nic nie dało. W końcu postanowiłem zdowngrade'ować wersję BIOSu i po 3 downgrade'ach poddałem się. Ostatnie co mi przyszło do głowy, to wyjąć baterię CMOS z płyty głównej na 10 minut i dalej Windows w ogóle nie widzi mojej karty sieciowej. Przeszukałem cały internet i jestem w słabej sytuacji, ponieważ nie mam internetu na moim komputerze już od 3 dni. Proszę o jakąkolwiek pomoc i pomysły, bo nie jestem już w stanie więcej wymyślić.
komentarz zamknięcia: sam rozwiązałem problem
komentarz 24 października 2021 przez niezalogowany
Cofnij się lepiej do Windows 10. Jedenastka może mieć jeszcze błędy i niestabilne sterowniki. Pewnie kwestia czasu kiedy to poprawią, ale na dzień dzisiejszy musisz czekać jeśli nic do tej pory nie pomogło.
komentarz 24 października 2021 przez negrokebab Nowicjusz (120 p.)
mam windowsa 10 dalej, chciałem zainstalować 11 po updatecie BIOSu, ale internet mi nie działa. Nic jeszcze z systemem nie istalowałem, a po downgradzie BIOSu też nic nie działa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 481 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez ChomiQq Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 348 wizyt

92,831 zapytań

141,772 odpowiedzi

320,818 komentarzy

62,160 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...