• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odpalanie programów c++ na MacOS

0 głosów
116 wizyt
pytanie zadane 1 października 2021 w C i C++ przez TerryLocks Użytkownik (510 p.)
Witam, chciałbym nauczyć się c++ tylko mam problem z odpalaniem tych programów na moim laptopie na którym jest macOS. Zainstalowałem wszystkie wymagane wtyczki do visual studio code ale non stop odpala mi się rezultat w terminalu visual studio code w zakładce OUTPUT a nie w TERMINAL przez co nie mogę wprowadzić swoich liczb czy tekstu......o co z tym chodzi? czy w ogóle można cokolwiek robić na macos w c++?????? bo z tego co widzę to jakoś nie za bardzo
komentarz 1 października 2021 przez tkz Nałogowiec (41,900 p.)
Masz opcje otworzenia terminalu na dwa sposoby, jeden jest w VS Code, a drugi zewnętrzny. ./program i po prostu się uruchomi. Najwyżej poszukaj w googlu jak odblokować wpisywanie.
komentarz 1 października 2021 przez TerryLocks Użytkownik (510 p.)
nigdzie tego nie ma, a kiedy włączam program w vs code to odpala tylko output i nic wiecej......
komentarz 1 października 2021 przez tkz Nałogowiec (41,900 p.)
Jest. Uruchom konsole i wykonaj program. Tyle. U góry masz zakładkę Terminal, rzuć okiem.
jak niby mam wykonać program?
w VSCode klikam prawym run code i tyle.... i to właśnie powinno wystarczyć ale jednak nie
komentarz 1 października 2021 przez wizarddos Pasjonat (18,800 p.)
masz pod VSCode podpięty kompilator?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 października 2021 przez profesorek96 Szeryf (91,020 p.)

Używając macOS używasz unixa więc dobrze by było zaznajomić się z terminalem oraz jego podstawowymi poleceniami. Wtyczki wtyczkami na VS Code, jednak w C++ najprościej jest kompilować kod po prostu z konsoli. W terminalu przejdź do folderu gdzie jest twój plik z kodem. Przechodzisz za pomocą polecenia cd, listujesz katalog, jego zawartość poleceniem ls. Następnie jak chcesz skompilować program to wydajesz polecenie g++ nazwa_kodu.cpp . Komenda ta spowoduje kompilację kodu źródłowego zawartego w pliku nazwa_kodu.cpp . Kompilator stworzy plik wykonywalny o nazwie a.out. Jeśli chcieli byśmy uruchomić taki plik to w terminalu piszemy ./a.out .

Polecam ci poczytać o czymś takim jak Make oraz CMake.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 67 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
+2 głosów
1 odpowiedź 81 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2021 w C# przez mateusz45 Bywalec (2,720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2017 w JavaScript przez UltraSF Stary wyjadacz (11,750 p.)

88,311 zapytań

136,904 odpowiedzi

305,517 komentarzy

58,593 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...