• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy to wykonalne w czystym JS - get json

Fiszki IT
Fiszki IT
+1 głos
78 wizyt
pytanie zadane 4 dni temu w JavaScript przez TOWaD Bywalec (2,440 p.)
zamknięte 3 dni temu przez TOWaD

Chciałem przetłumaczyć sobie stronę angielską na Polski w przeglądarce (trochę inaczej niż tłumacz Google).

https://re.jrc.ec.europa.eu/api/tool_name?param1=value1&param2=value2&...

Niestety nie umiem, w czystym JavaScript i ta strona ma następujące ograniczenia.

Interfejsy API PVGIS można wywoływać bezpośrednio przy użyciu różnych języków, takich jak Python, NodeJS, Perl, Java i wielu innych. Takie języki posiadają biblioteki ułatwiające zarządzanie wywołaniami API. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji używanego języka.

Należy pamiętać, że dostęp do interfejsów API PVGIS za pośrednictwem AJAX jest niedozwolony . Prosimy nie prosić o zmiany w naszej polityce CORS, ponieważ prośby te zostaną odrzucone.

Myślałem, że rozwiązanie znalazłem tu:

https://forum.pasja-informatyki.pl/284755/api-json-metoda-get

Ale nie działa, to chyba bardziej php?

1) Czy da się to zrobić w czystym js.

2) Czy lepiej ściągnąć Embarcadero community i spróbować w c++?

Z dysku z jsonem, też mi się nie udało.

3) Ewentualnie jakaś książka, która opisuje takie podstawy?

komentarz zamknięcia: Odpowiedz jest wystarczajaca do rozwiazania problemu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 dni temu przez ScriptyChris Mędrzec (164,060 p.)
wybrane 4 dni temu przez TOWaD

Najlepsza

Możesz postawić własne proxy lub skorzystać z zewnętrznego. Takie proxy ustawia odpowiednie nagłówki CORS (których brakuje w docelowym API), dzięki czemu możesz skomunikować się z przeglądarki.

komentarz 4 dni temu przez TOWaD Bywalec (2,440 p.)
edycja 4 dni temu przez TOWaD
Trochę to dla mnie czarna magia, aczkolwiek w końcu trzeba, będzie porobić ten temat dokładne.

Ale jeśli dobrze rozumiem  to bym musiał zmienić ustawienia przeglądarki, tego bym nie chciał. Bo nie mógł by wysłać komuś pliku HTML, by u niego działało tak jak u mnie.

Ale dzięki się przyda mam nadzieję.
1
komentarz 4 dni temu przez ScriptyChris Mędrzec (164,060 p.)
edycja 4 dni temu przez ScriptyChris

Nie. Ustawienia przeglądarki tutaj nie są przeszkodą. Chodzi o to, że domyślnie przeglądarka zabroni skomunikować z ich API, bo nie ustawiają odpowiednich nagłówków CORS. Polecam poczytać o Same Origin Policy (SOP) oraz Cross Origin Resource Sharing (CORS) - bardzo fajny artykuł jest też na Sekuraku.

W takiej sytuacji - gdy nie masz dostępu do serwera (czyli nie możesz ustawić potrzebnych nagłówków CORS) - możesz skorzystać z serwera proxy, który takie nagłówki ustawi. Wtedy z przeglądarki będziesz wysyłać zapytanie do serwera proxy, on skomunikuje się z docelowym API (bo SOP dotyczy AFAIK tylko przeglądarek, ale już nie innych klientów HTTP), pobierze od niego dane, ustawi nagłówki CORS i odeśle do przeglądarki dane z API razem z nagłówkami, dzięki czemu w przeglądarce nie pojawi się problem z SOP.

1
komentarz 4 dni temu przez TOWaD Bywalec (2,440 p.)
edycja 4 dni temu przez TOWaD
Dzięki bardzo, zapoznam się.

Najlepsza za tego Sekulaka, będzie trzeba przeczytać całą jego książkę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 224 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w JavaScript przez Brzeczy Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 67 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2020 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (12,530 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

84,706 zapytań

133,512 odpowiedzi

295,905 komentarzy

55,988 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...