• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy to wykonalne w czystym JS - get json

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
332 wizyt
pytanie zadane 12 września 2021 w JavaScript przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
zamknięte 13 września 2021 przez TOWaD

Chciałem przetłumaczyć sobie stronę angielską na Polski w przeglądarce (trochę inaczej niż tłumacz Google).

https://re.jrc.ec.europa.eu/api/tool_name?param1=value1&param2=value2&...

Niestety nie umiem, w czystym JavaScript i ta strona ma następujące ograniczenia.

Interfejsy API PVGIS można wywoływać bezpośrednio przy użyciu różnych języków, takich jak Python, NodeJS, Perl, Java i wielu innych. Takie języki posiadają biblioteki ułatwiające zarządzanie wywołaniami API. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji używanego języka.

Należy pamiętać, że dostęp do interfejsów API PVGIS za pośrednictwem AJAX jest niedozwolony . Prosimy nie prosić o zmiany w naszej polityce CORS, ponieważ prośby te zostaną odrzucone.

Myślałem, że rozwiązanie znalazłem tu:

https://forum.pasja-informatyki.pl/284755/api-json-metoda-get

Ale nie działa, to chyba bardziej php?

1) Czy da się to zrobić w czystym js.

2) Czy lepiej ściągnąć Embarcadero community i spróbować w c++?

Z dysku z jsonem, też mi się nie udało.

3) Ewentualnie jakaś książka, która opisuje takie podstawy?

 

 

komentarz zamknięcia: Odpowiedz jest wystarczajaca do rozwiazania problemu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 września 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 12 września 2021 przez TOWaD
 
Najlepsza

Możesz postawić własne proxy lub skorzystać z zewnętrznego. Takie proxy ustawia odpowiednie nagłówki CORS (których brakuje w docelowym API), dzięki czemu możesz skomunikować się z przeglądarki.

komentarz 12 września 2021 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
edycja 12 września 2021 przez TOWaD
Trochę to dla mnie czarna magia, aczkolwiek w końcu trzeba, będzie porobić ten temat dokładne.

Ale jeśli dobrze rozumiem  to bym musiał zmienić ustawienia przeglądarki, tego bym nie chciał. Bo nie mógł by wysłać komuś pliku HTML, by u niego działało tak jak u mnie.

Ale dzięki się przyda mam nadzieję.
1
komentarz 12 września 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
edycja 12 września 2021 przez ScriptyChris

Nie. Ustawienia przeglądarki tutaj nie są przeszkodą. Chodzi o to, że domyślnie przeglądarka zabroni skomunikować z ich API, bo nie ustawiają odpowiednich nagłówków CORS. Polecam poczytać o Same Origin Policy (SOP) oraz Cross Origin Resource Sharing (CORS) - bardzo fajny artykuł jest też na Sekuraku.

W takiej sytuacji - gdy nie masz dostępu do serwera (czyli nie możesz ustawić potrzebnych nagłówków CORS) - możesz skorzystać z serwera proxy, który takie nagłówki ustawi. Wtedy z przeglądarki będziesz wysyłać zapytanie do serwera proxy, on skomunikuje się z docelowym API (bo SOP dotyczy AFAIK tylko przeglądarek, ale już nie innych klientów HTTP), pobierze od niego dane, ustawi nagłówki CORS i odeśle do przeglądarki dane z API razem z nagłówkami, dzięki czemu w przeglądarce nie pojawi się problem z SOP.

1
komentarz 12 września 2021 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
edycja 12 września 2021 przez TOWaD
Dzięki bardzo, zapoznam się.

Najlepsza za tego Sekulaka, będzie trzeba przeczytać całą jego książkę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 643 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,054 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w JavaScript przez Brzeczy Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 273 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2020 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...