• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak nazwać class'ę (w bem)??

Object Storage Arubacloud
+1 głos
189 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2021 w HTML i CSS przez kajman_Rrzeczny Użytkownik (960 p.)

cześć!

od jakiegoś czasu nazywam classy metodyką BEM, teraz natknąłem się na coś takiego

<body>
    <header class="header">
        <nav class="header__nav">
            <ul class="header__menu">
                <li class="header__manu-item header__manu-item--??????????"><a href="#" class="menu-item__link">Content</a></li>
                <li class="header__manu-item"><a href="#" class="menu-item__link">Contact</a></li>
                <li class="header__manu-item"><a href="#" class="menu-item__link">About me</a></li>
                <li class="header__manu-item"><a href="#" class="menu-item__link">Sign up</a></li>

metodyka bem - block__element--modifire

No,  itemy listy będą animowane, więc trzeba nadać dodatkową class z modifire.

i trudze się jak to nazwać, ktoś by powiedział nazwij to header__menu-item--link po prostu ale nie wiem czy to poprawne, XD wiem taka błahostka ale od kąd wiem co to jest nie czytelny kod dabam o wszystko w tym aspekcie. Więc

  • modyfikatory - specyficzne warianty elementów: input do wpisywania hasła, guzik “Anuluj” lub aktywny link w menu

np (to z artykułu o bem)

.login__input--password

.login__button--cancel

tu fragment modifire to w clasie funkcja jaką pełni ten element.

moje pomysły:

myślałem tak, --link, --animation (czyli to co się dzieje gdy właśnie element się modyfikuje), czy może zdarzenie które aktywuje tę clasę czyli --hover np.  

jeżeli zbyt błaha sprawa by poświęcać czas na odp czegos takiego to tez dajcie znać

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2021 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
wybrane 14 sierpnia 2021 przez kajman_Rrzeczny
 
Najlepsza

A czemu nie .header__menu--animated?

Przy okazji: jak dla mnie masz za duży ten blok. Osobiście bym sprawdził, czy nie da się wydzielić tego menu przy pomocy mixa.

1
komentarz 14 sierpnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
czasami jak tak patrzę na tę technologie to o ile, widzę w tym dosyć fajne zastosowanie w ramach np. odwoływania się do elementów z pomocą jQuery, w ogóle JS-a, znajdywaniu, filtrowaniu, tak czysto patrząc na kod to w raz ze wzrostem ilośći komponentów traci się bardzo czytelność - szczególnie przy długich nazwach
komentarz 14 sierpnia 2021 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Powiem to, co mówiłem już wielokrotnie: BEM jako sama konwencja nazewnicza nie ma sensu. On ma sens dopiero wówczas, gdy faktycznie stosuje się go jako metodykę i zgodnie z jego zasadami dzieli kod na komponenty, trzyma odpowiednią strukturę plików, wykorzystuje nazewnictwo ogólnie do komunikacji wewnątrz projektu itd.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2021 w HTML i CSS przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2020 w HTML i CSS przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2019 w HTML i CSS przez michh123 Bywalec (2,790 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...