• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dodawać rzeczy do API Wordpressa ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
394 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2021 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
Cześć, chciałbym zrobić stronę galerii, aktualności (blog) i stronę z katalogiem (np. samochodów) na stornie, która ma rozdzielony backend - Wordpress i frontend - Gatsby. Aktualności (blog) będą wpisami, jednak jestem ciekaw czy mogę dodać również dodawanie zdjęć do galerii i katalogu (opis samochodu + zdjęcie) z poziomu CMS. I czy byłbym potem w stanie dobrać się do tych danych przez graphql.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 maja 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
wybrane 10 maja 2021 przez poldeeek
 
Najlepsza
Jeżeli chcesz coś modyfikować w zapleczu to proponuję zrobić do tego plugin, wtedy masz możliwość dodawania widoków. Na pewno nie proponuję grzebać w pliku functions.php

Do graphql-a trzeba poszukać wtyczki. WP ma swój system REST API. Wszystkiego dowiesz się z dokumentacji i SO

Jak coś to pytaj. Może pomogę.
komentarz 9 maja 2021 przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)

Trochę już sobie poszukałem i znalazłem fajną wtyczkę ACF. Korzystając z niej chcę sobie zrobić 3 typy samochód (do katalogu), zdjęcie (do galerii) i wbudowany wpis/post (do aktualności). ACF 
W teorii powinienem mieć wtedy wszystkie 3 rodzaje danych na różnych "endpointach" w graphql

komentarz 9 maja 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Brawo

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 448 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2021 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 348 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w JavaScript przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...