• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gatsby JS - kolorowanie składni w Brackets

Object Storage Arubacloud
0 głosów
347 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w JavaScript przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)
Witam!

Ostatnio rozpocząłem uczyć się Gatsby'ego JS, ale natrafiłem na niewygodny problem - mój edytor kodu to Brackets i nie rozpoznaje on składni Gatsby JS. Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Czy jest jakiś plugin do Bracketsa? Ewentualnie może to kwestia ustawień gdzieś w Gatbsym?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Zacząłeś od Gatsbiego? Czy od Reacta? Powinieneś zacząć od reacta a w edytorze wyszukać rozszerzenia do składni jsx
komentarz 1 lipca 2019 przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)
Zacząłem od Gatsby'ego, ale rozumiem że to błąd. W pierwszej kolejności react.
komentarz 1 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Tak ;) React to freamwork javascriptu a Gatsby to jego nad-freamwork do tworzenia stron statycznych. Ale react to podstawa dla gatsby tak jak javascript dla reacta
1
komentarz 1 lipca 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
W gwoli ścisłości, React to biblioteka. :P Ale zdecydowanie się zgadzam, najpierw nauka Reacta, potem długo, długo nic i można wtedy próbować takiego Gatsby.
komentarz 1 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Tak jak Vue ;) Ale zazwyczaj stosuje się je jako freamwork. Nie wiem czy długo długo nic, bo ja zaczałem z Gasbym po 2 tygodniach nauki Reacta. No ale miałem przygotowanie bo przesiadłem  się z Vue i Nuxt'a
komentarz 1 lipca 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Pytanie czy Gatsby jest na pewno potrzebny?
komentarz 1 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Do czego potrzebny? Do stron statycznych jak najbardziej, jest szybszy od "czystego" reacta i wyszukiwarki lepiej sobie radzą z takimi stronami.
komentarz 2 lipca 2019 przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Potrzebuję zrobić prosty statyczny projekt z kilkoma podstronami i chciałem spróbować czegoś nowego.

A możecie poradzić jak przygotować czysty projekt? Po zainstalowaniu Gatsby'ego stworzone są już index.js, header,js, itd. A ja chce zacząć od początku od czystej strony. Problem w tym, że po usunięciu header.js i usunięciu importu headera pojawia się błąd z załadowaniem właśnie header.js - czyli plik nadal jest wymagany gdzieś przez inny plik.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w HTML i CSS przez Stoprocent Użytkownik (930 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...