• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Parrot os problem z Tor i Xampp

Object Storage Arubacloud
0 głosów
369 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)

Witam, bawię się trochę z parrot os ale napotkałem parę problemów. Mianowice na początku nie mogłem odpalić instalacji przeglądarki Tor. Wyskakują takie okna niby wszystko fajnie ale potem wywala błąd tak jak na ss. Próbowałem przestawiać skąd Tor ma się pobrać ale to nie pomogło, znalazłem na necie pewien post że przy 1 starcie Tor powinno być pytanie  czy się chce używać mostów  ale u mnie nic takiego nie było. No to pobrałem przeglądarkę z ich strony, myślałem że się zainstalowało, ale coś jest nie tak bo nie mogę wybrać Tora jako przeglądarki domyślnej, nie mogę też otwierać plików html Tor.

Kolejny problem to xampp nie wiem jak zrobić żeby była ikona na pupicie xamppa, ale to mały problem. Większy jest tu że gdy niby odpalam Tor i wpisuję localhost który jest włączony pokazuje błąd jakby xampp nie był aktywny, ale jest. Proszę o pomoc nwm już co robić.

komentarz 6 maja 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 6 maja 2021 przez j23

/home/przemek2/.local/share/applications/tor-browser_en-US/

Co robi katalog tor-browser_en-US w ~/.local/share/applications/?

Próbowałem w usatwieniach jak i w terminalu ale pokazuje mi jakiś błąd z którego wynika że źle ułożyłem komendę. 

Próbowałeś komendę, którą podałem wcześniej?

xdg-settings set default-web-browser start-tor-browser.desktop

Przed wywołaniem jej przejdź do ~/.local/share/applications/, bo z jakiegoś powodu komenda nie chce akceptować pełnych ścieżek, trzeba podawać tylko nazwę pliku.

Wywołaniem

xdg-settings get default-web-browser

możesz sprawdzić, czy przypisało poprawnie.

komentarz 6 maja 2021 przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)

Co robi katalog tor-browser_en-US w ~/.local/share/applications/?

Aaa dobra, troche mi teraz łeb rozwaliło. Jeszcze raz. Miałem utworzyć  plik tor-browser.desktop w ~/.local/share/applications/. Lub główny folder z TOR-em. Tam  plik start-tor-browser.desktop z --register ta?

Bo wygląda na to że coś pokopałem. Czyli co teraz reset parrot os czy po prostu zrobić te rzeczy jeszcze raz?

komentarz 6 maja 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Dobra, jeszcze raz dla uporządkowania tematu.

  • skopiuj katalog z TOR-em do katalogu domowego (trochę głupio instalować aplikację na pulpicie).
  • odpal w katalogu TOR-a terminal i wywołaj ./start-tor-browser.desktop --register-app
  • później:
    cd ~/.local/share/applications/
    xdg-settings set default-web-browser start-tor-browser.desktop

Przypomniało mi się, że mam Ubuntu Mate na VM i sprawdziłem, jak to wygląda. Wywołanie xdg-settings wprawdzie przełącza domyślną przeglądarkę, ale nie dodaje pozycji w menu wyboru w preferowanych aplikacjach. Niby nic wielkiego, ale... Jeśli chcesz mieć tę pozycję, to znajdź w pliku ~/.config/mimeapps.list w sekcji [Added Associations]

x-scheme-handler/http=firefox.desktop
x-scheme-handler/https=firefox.desktop
x-scheme-handler/about=firefox.desktop
x-scheme-handler/unknown=firefox.desktop

I podmień firefox na start-tor-browser.

To powinno załatwić sprawę (na Mate załatwia).

komentarz 6 maja 2021 przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)
A te pliki które już są to zostawić czy usunąć?
komentarz 6 maja 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Usunąć. Zrób to wszystko od nowa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2021 przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)
Wolałbym żeby jakoś rozwiązać te problemy.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 484 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 989 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Q7V Gaduła (4,250 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...