• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google Sheets - import danych z innego pliku

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
638 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Raty92 Nowicjusz (120 p.)

Cześć,

krótko opiszę problem:

Mam dwa pliki na dysku google (dwa osobne) i potrzebuję z jednym z nich pobrać dane z drugiego i przy pomocy funkcji SUMA.JEŻELI() zliczyć ilość sztuk. Problem w tym, że fukcja SUMA.JEŻELI() działa świetnie, jeżeli pracuję w obrębie danego pliku, natomiast przy imporcie danych z drugiego pliku nie widzi wpisywanego zakresu.

Dokładnie formuła jest bardzo prosta:

=SUMA.JEŻELI(importrange("adres_pliku";"sheet1!B2:B9999");A2;importrange("adres_pliku";"sheet1!E2:E9999"))

Powinna działać tak, że jeżeli w kolumnie B w osobnym pliku napotkam na taką wartość jak w komórce A2 to sumuje mi wartości odpowiednich komórek z kolumny E z osobnego pliku, natomiast obecnie pojawia się komunikat "Błąd Argument musi być zakresem."

Używając samego importrange("adres_pliku";"sheet1!B2:B9999") komórki z innego pliku zostają odpowiednio wyświetlone. Używając fukcji importrange() w obrębie innych funkcji, również wszystko poprawnie działa, także importrange() jest uzupełniony prawidłowo. Pisząc funkcję bez importrange() wewnątrz np. =SUMA.JEŻELI(B2:B9999;A2;E2:E9999") wszystko działa jak powinno - problem w tym, że dane mam w osobnym pliku i nie mogę tych plików ze sobą połączyć, gdyż są bardzo rozbudowane i zależy mi, aby były osobne.

Prosiłbym o pomoc. W razie, gdyby coś było niejasne wytłumaczę dokładniej, a mogę również dać dostęp do plików na dysku, aby to wykonać lub pokazać dokładnie o co chodzi.

Pokrótce wygląda to tak, jakby funkcja SUMA.JEŻELI() nie uwzględniała danych z funkcji importrange() jako zakresu (mimo, że nim jest).

Pozdrawiam

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 470 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hludioxo Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 278 wizyt

92,833 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,826 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...