• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google Sheets - import danych z innego pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
584 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Raty92 Nowicjusz (120 p.)

Cześć,

krótko opiszę problem:

Mam dwa pliki na dysku google (dwa osobne) i potrzebuję z jednym z nich pobrać dane z drugiego i przy pomocy funkcji SUMA.JEŻELI() zliczyć ilość sztuk. Problem w tym, że fukcja SUMA.JEŻELI() działa świetnie, jeżeli pracuję w obrębie danego pliku, natomiast przy imporcie danych z drugiego pliku nie widzi wpisywanego zakresu.

Dokładnie formuła jest bardzo prosta:

=SUMA.JEŻELI(importrange("adres_pliku";"sheet1!B2:B9999");A2;importrange("adres_pliku";"sheet1!E2:E9999"))

Powinna działać tak, że jeżeli w kolumnie B w osobnym pliku napotkam na taką wartość jak w komórce A2 to sumuje mi wartości odpowiednich komórek z kolumny E z osobnego pliku, natomiast obecnie pojawia się komunikat "Błąd Argument musi być zakresem."

Używając samego importrange("adres_pliku";"sheet1!B2:B9999") komórki z innego pliku zostają odpowiednio wyświetlone. Używając fukcji importrange() w obrębie innych funkcji, również wszystko poprawnie działa, także importrange() jest uzupełniony prawidłowo. Pisząc funkcję bez importrange() wewnątrz np. =SUMA.JEŻELI(B2:B9999;A2;E2:E9999") wszystko działa jak powinno - problem w tym, że dane mam w osobnym pliku i nie mogę tych plików ze sobą połączyć, gdyż są bardzo rozbudowane i zależy mi, aby były osobne.

Prosiłbym o pomoc. W razie, gdyby coś było niejasne wytłumaczę dokładniej, a mogę również dać dostęp do plików na dysku, aby to wykonać lub pokazać dokładnie o co chodzi.

Pokrótce wygląda to tak, jakby funkcja SUMA.JEŻELI() nie uwzględniała danych z funkcji importrange() jako zakresu (mimo, że nim jest).

Pozdrawiam

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 361 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hludioxo Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 272 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...