• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google sheets - Kopiowanie danych z jedej strony arkusza na drugą

Object Storage Arubacloud
0 głosów
347 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
edycja 20 kwietnia 2023 przez KonDZIKs

Witam.
Wprowadzamy do naszej pracy google sheets. Mam 4 arkusze: ogólny,kupujacy,sprzedajacy,spotkanie. Mam w ogólnym arkuszu taka kolumnę jak Typ klienta zawiera menu rozsuwane z 3 danymi: kupujący, sprzedający i brak. Chciałbym zrobić tak, że jak ktoś wybierze typ klienta - kupujący to wszystkie dane przenoszą się do arkusza Kupujący analogicznie ze Sprzedającym. Widziałem funkcje IMPORTRANGE ale to odnosi się do dwóch oddzielnych plików a nie arkuszy zawartych w jednym pliku.

Macie może jakiś pomysł jak mogę to rozwiązać?

Próbuje coś takiego

=JEŻELI(M2 = "Kupuj"; IMPORTRANGE("xyz";"Wydzwonieni!B2:T1000");M2 = "Sprzedajacy"

Wymyśliłem coś takiego, ale to nie ma raczej sensu. Jak mam sprzedający to wyrzuca prawdę a jak kupujący to fałsz. A poza tym to w żaden sposób nie kopiuje mi danych do Kupującego tylko nadpisało by te które mam w Wydzwonionych....

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2023 przez vvvv Użytkownik (820 p.)
wybrane 20 kwietnia 2023 przez KonDZIKs
 
Najlepsza

hej, skorzystaj proszę z funkcji =FILTER

https://support.google.com/docs/answer/3093197?hl=en

Załóżmy, że typ klienta jest w kolumnie C, a arkusz ogólny posiada wartości w kolumach od A do E. W arkuszu 'Kupujący' w komórkę A1 możesz wrzucić:

=FILTER(ogólny!A:E,ogólny!C:C="kupujący")

z arkusza 'ogólny' przekleją się tylko te wartości które mają "kupujący" w kolumnie C.

komentarz 20 kwietnia 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Próbowałem czegoś takiego

=JEŻELI(M2 = "Kupuj"; IMPORTRANGE("xyz";"Wydzwonieni!B2:T1000");M2 = "Sprzedajacy"

Ale to nie ma sensu. Bo oddaje tylko true false. A poza tym nawet jakby sie wykonywało to nadpisywałoby wszystko to co jest w tabeli a nie kopiowało do nowej.
komentarz 20 kwietnia 2023 przez vvvv Użytkownik (820 p.)

Przykład z użyciem =FILTER:

Arkusz przykładowy o nazwie 'x':

Formuła w arkuszu 'Kupujący' - komórka A1:

Wynik:

Daj proszę znać czy na tym Ci zależało.

komentarz 20 kwietnia 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)

To filtruje tylko "rzeczy" kupującego a mi zależy na czymś takim, że mam

Arkusz X

I tutaj wszystkich klientów

I teraz gdy Typ klienta jest Kupujacy/Sprzedajacy

To przenosi dane tego klienta do innego arkusza Y

Chce to zrobić żeby zautomatyzować prace i uniknąć błędów przy ewentualnym kopiowaniu

2
komentarz 20 kwietnia 2023 przez vvvv Użytkownik (820 p.)

w moim przykładzie arkusz 'x' zawiera kupujących jak i sprzedających (czyli wszystkich klientów), dla typu klienta 'Sprzedający' możesz zrobić analogiczną sytuacje, umieścić tę formułę w innym arkuszu (dedykowanym dla sprzedajacych)

wszystkie zmiany które będziesz robić w arkuszu głównym, będzie wpływało na arkusze pozostałe.

komentarz 20 kwietnia 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
DZIAŁA, ja głupi pisałem tylko kupujący jak nie było w głównej tabeli żadnego kupującego...
Jesteś wielki dziękuję bardzo!!!
A czy mogę wyfiltorwać tylko dane kolumny np od B:C i E:T?
komentarz 21 kwietnia 2023 przez vvvv Użytkownik (820 p.)

Tak, można tak zrobić

=FILTER({x!A:B,x!D:D},x!C:C="kupujacy")

W taki sposób biorę tylko kolumny od A do B oraz kolumne D.

komentarz 21 kwietnia 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
edycja 21 kwietnia 2023 przez KonDZIKs

Dziękuję. A jeszcze mam pytanie czy jest możliwość zrobienia tak jakby porównywarki/wyszukiwarki. W sensie klient np szuka mieszkania w cenie od 250 000 do 400 000zł albo działki o rozmiarze od do.
Próbowałem coś takiego
 

=O2<='Kupujący'!$O$2

tylko nie wiem jak uwzględnić tutaj ten przedział od do. Bo mam w krotce wpisaną wartość 250 000 - 400 000. Domyślam się, że ten zapis jest błędny. Myślę nad zrobieniem kolumn cena od cena do. Czyli: 

=O2>='Kupujący'!$O$2
=O2>='Kupujący'!$P$2

Wynik poprawny jest wtedy gdy jest T / F
Tylko zastanawiam się jak to zrobić żeby nie dotykać nic w formule tylko zmieniać to jakoś ręcznie w arkuszu

Trochę to zedytowałem i zrobiłem to w jednym arkuszu a nie, że pobiera dane z innego arkusza:
 

=O2>=$AA$2
=O2>=$AB$2

Zrobiłem ifa, który porównuje True False i jeżeli one sie nie równają to znaczy, ze dana wartość jest dobra wyświetla się napis "Zgodna". I w formatowaniu warunkowym zrobiłem niestandardową ,że jak x="Zgodna" to koloruje wiersz na zielono

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 117 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 925 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 84 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...