• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak dysku w "zarządzaniu dyskami"

Object Storage Arubacloud
+1 głos
898 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez tajfoon Początkujący (250 p.)
Cześć.
Tak, sprawdziłem podobne tematy i nie znalazłem w nich niczego pomocnego, a podpinając się pod najbardziej zbliżony problem nie uzyskałem odpowiedzi (pewnie nikt nie widział tego pytania).

Sprawy mają się tak:

Mając 3 dyski. Systemowe m.2 z Win10 + dwa HDD na SATA, chciałem podpiąć w miejsce jednego z HDD nowy dysk (czy też stary, ale nie używany).. Niestety, nie mogę uzyskać do niego dostępu. W UEFI go widać. W "menadżerze urządzeń"... jest. Ale w "Zarządzaniu dyskami" już nie. Czego już próbowałem:

1. Sprawdziłem jego czas pracy poleceniem w CMD. Miał 0 godzin pracy. Po paru dniach miał już nabitych kilkanaście, bo w sumie cały czas z nim walczyłem. W pewnym momencie sprawdziłem też temperaturę. chyba coś blisko 40 st.C.

2. Odpiąłem oba stare HDD i włączyłem sprzęt z m.2 oraz nowym dyskiem.

3. Zrobiłem instalacyjny pendrive z Ubuntu (bezproblemowo wykrył ten dysk). Założyłem 4 partycje po 1 TB każda (instalator podał rozmiar 4TB i przy każdej kolejnej partycji odejmował z puli po 1). System Fat32... Na windzie nie zrobiło to żadnego wrażenia. Nadal w UEFI i "Menażerze urządzeń" stał "ST4000NM0053", a windowsowska zabawka od zabawy partycjami twierdziła, że niczego nie widzi.

4. Próbowałem użyć różnego softu. Programy do przywracania danych nie widziały go, Seagate DiscWizard, Paragon Disk Manager (wersja darmowa) i nie pamiętam w tej chwili co tam jeszcze, nie widzą tego urządzenia.

5. Za każdym razem, kiedy czegoś próbuję klikam też w "Woluminy" => "Wypełnij" w ustawieniach tego dysku w "M... urządzeń". Za każdym razem bez skutku.

Nie mam już pomysłów. W instalatorze Linux'a nie miałem innych "windowowskich" formatów. Ale Partycja Fat32, wg mojej wiedzy może mieć do ok. 2TB, moje były mniejsze...

Konia księżniczki i pół królestwa temu, kto to ogarnie ;)

Udział biorą:

Ryzen 3700X, X570 of MSI, Corsair RM750X. Główni aktorzy: Adata XPG8200 Pro (512), Seagate ST1000VX00-9YW162 + WDC WD10EADS-11P8B2.
komentarz 2 marca 2021 przez VBService Ekspert (253,400 p.)

A próbowałeś tego: Firmware Updates for Seagate Products?

Please check the Download Finder regularly to determine if new firmware is available for your drive. 

komentarz 2 marca 2021 przez tajfoon Początkujący (250 p.)
Nie. Trochę cykam skoro ich własny soft ma problem z dyskiem to wolałbym nie ryzykować zabawy z firmwarem. skoro linux radzi sobie, to jutro chyba spróbuję założyć partycję GPT pod jakimś linuxem. Jeśli po aktualizacji straciłbym możliwość wykorzystania tego dysku nawet pod linuxem to by była jeszcze gorsza katastrofa :/

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 marca 2021 przez Szabranigdo Obywatel (1,370 p.)

Polecam sprawdzić i wyzerować dysk botowalnym mhdd

MHDD - Podstawowa instrukcja obsługi - Tutoriale | Artykuły | Recenzje - Fixitpc.pl

Oprócz tego co wkleilem koniecznie zapoznaj się z instrukcją żeby czegoś nie zepsuć.

komentarz 3 marca 2021 przez tajfoon Początkujący (250 p.)
Zaczekam aż będę mógł na spokojnie zająć się problemem. Chwilowo mam trochę za dużo na głowie. Poza tym grafiki z przykładami nie otwierają się i nie rozumiem tego z podanymi ms :(

Chyba dopiero w weekend dam radę przysiąść do dysku. A może być tak, że skoro to dysk typowo serwerowy, to po prostu nie będzie chciał działać w zwykłym PC, w którym nie ma nawet RAID?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 249 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt

92,579 zapytań

141,431 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...