• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak dysku na którym mógłbym zainstalować system operacyjny w nowym laptopie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
297 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Damian66 Nowicjusz (150 p.)

Witam, jestem pierwszy raz na tej stronie, mam nadzieje ze dobrze zadałem pytanie. A więc podczas instalowania systemu operacyjnego na nowym laptopie w kroku gdzie trzeba wybrać miejsce do zainstalowania systemu operacyjnego nie wyświetla mi się żadne, mam puste okienko.

Laptop który zakupiłem: laptop-lenovo-ideapad-gaming-3-15ihu6-i5-11320h-16-gb-512-gb-gtx-1650

Przepraszam za jakość zdjęcia ale nie wiedziałem jak inaczej to zrobić. Też z tego co czytałem o laptopie to ma on dysk SSD M.2 PCIe 514 GB więc chyba powinien się wyświetlać. Nie wiem co zrobić, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

1
komentarz 1 kwietnia 2023 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Czy dysk jest widoczny w biosie? Jakiego Windowsa instalujesz?
komentarz 1 kwietnia 2023 przez Damian66 Nowicjusz (150 p.)
Instaluje windows 10 home i dysk z tego co pametam jest widoczny w biosie jeszcze sprawdze
komentarz 1 kwietnia 2023 przez Damian66 Nowicjusz (150 p.)

czy to jest bios? 

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2023 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
wybrane 2 kwietnia 2023 przez Damian66
 
Najlepsza
Twój instalator nie posiada sterownika do kontrolera dysku.
Spójrz na forum lenovo https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/No-Drive-showing-while-trying-to-install-Windows-in-IDEAPAD-GAMING-3-15IHU6-82K101B6IN/m-p/5172010

Musisz pobrać ten sterownik. Zainstalować go a potem przekopiować na pendrive. Na oknie wyboru dysku masz guzik do ładowania sterowników.

Jeżeli będziesz mieć problem ze zgraniem sterownika to mogę spróbować zainstalować go na maszynie wirtualnej i przysłać ci pliki.
komentarz 2 kwietnia 2023 przez Damian66 Nowicjusz (150 p.)
Ogulnie zainstalowałem go ale nie wiem jak to o juz zainstalowałem przenieść na pendrive. Nie ma żadnej ikonki na pulpicie i nie wiem gdzie tego szukać, Btw wielkie dzięki ze pomagasz
1
komentarz 2 kwietnia 2023 przez niezalogowany
Wybierasz w instalce tego 36s501afak1622c0.exe extract only i wybierasz w dalszym kroku lokalizację jako pulpit. Tak btw to też kiedyś miałem podobny problem.
komentarz 2 kwietnia 2023 przez Damian66 Nowicjusz (150 p.)
przywrócone 2 kwietnia 2023 przez Damian66

Dzięki wielki! pomogło mi to dużo mam już zainstalowany sterownik ale na pendrive. i teraz pytanie który mam wybrać do zainstalowania już na laptopie

komentarz 2 kwietnia 2023 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Raczej nie ma znaczenia, który wybierzesz. Oba wpisy wskazują na ten sam plik.
komentarz 2 kwietnia 2023 przez Damian66 Nowicjusz (150 p.)
Dzięki, już wszystko zostało zrobione i laptop w końcu działa. Dzięki wszystkim za pomoc

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 579 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 484 wizyt
–6 głosów
0 odpowiedzi 1,324 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...